নিউজ ডেস্কঃ গুৱাহাটী মহানগৰীৰ গীতানগৰ থানাত সোমবাৰে হিন্দু সংগঠন কুটুম্ব সুৰাখা পৰিষদে পাঠান ছবিৰ বিৰুদ্ধে এফ আই আৰ দাখিল কৰে। “বেশৰাম ৰং” গীতটোৰ বাবেই পৰিষদে ছবিখনৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগ উত্থাপন কৰে। 

“ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকাৰ প্ৰাথমিক ৰং চেফ্ৰন বহল সনাতন ধৰ্মৰ পূজনীয়ক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে। অৱশ্যে “পাথান” ছবিখনত ইয়াক যি ধৰণেৰে চিত্ৰৰূপ দিয়া হৈছিল, সেয়া অত্যন্ত বিচলিত কৰা বুলি সংগঠনটোৰ প্ৰতিষ্ঠাপক সভাপতি সত্য ৰঞ্জন বৰাই উল্লেখ কৰিছে।

তেওঁ কয় যে- জাতীয় প্ৰতীক, ভাৰতৰ চহকী সাংস্কৃতিক ইতিহাসৰ ৰং আৰু ভাৰতীয় সন্ন্যাসীসকলে কৰা লাখ লাখ বলিদানৰ প্ৰতীক “চেফ্ৰন” ছবিখনৰ “বেশৰাম ৰং”ত চিত্ৰিত কৰা ধৰণে (নিৰ্লজ্জ ৰং) হ’ব নোৱাৰে। 

চিনেমাখনৰ প্ৰযোজক, পৰিচালক,আৰু বাকী অভিনেতা-অভিনেত্ৰীসকলে এই কাৰ্য কৰি জাতি, জাতীয় গৌৰৱ, সনাতন ধৰ্ম, সন্ন্যাসীসকলৰ উচ্চ আৰু নিস্বাৰ্থ ত্যাগক ক্ষুন্ন কৰিছে। ভাৰতীয় সংবিধানৰ ৫১ অনুচ্ছেদকো অমান্য কৰা হৈছে চিনেমাখনে।

সত্যৰঞ্জন বৰাই এফ আই আৰত উল্লেখ কৰিছে যে, “আমি আপোনালোকক বিনয়েৰে অনুৰোধ কৰিছো যে “পাঠান” চিনেমাখনৰ ৰাজহুৱা উপস্থাপনৰ পূৰ্বে বিষয়টোৰ  সোধা-পোছা কৰক, আৰু তেতিয়ালৈকে ভাৰতীয় সংবিধানৰ স্বাৰ্থ আৰু সন্মানৰ বাবে ছবিখনৰ কোনো ধৰণৰ ৰাজহুৱা প্ৰদৰ্শনৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ অনুৰোধ জনাইছো।

সংবাদ মাধ্যমৰ সূত্ৰ অনুসৰি শেহতীয়াকৈ বজৰং দলৰ সদস্যসকলে নাৰেংগীৰ এল জি টাৱাৰত প্ৰৱেশ কৰি আগন্তুক ছবি “পাঠান”ছবিৰ পোষ্টাৰবোৰ বলপূৰ্বকভাৱে আঁতৰাই পেলায় আৰু পাছত পোষ্টাৰবোৰ জ্বলাই দিয়া হৈছিল। বজৰং দলৰ সদস্যসকলে “জয় শ্ৰী ৰাম” ধ্বনি চিনেমাহলৰ মালিককো  চিনেমাখন দেখুৱাব নালাগে বুলি আহ্বান জনাইছিল।

গ্ৰুপৰ সদস্যসকলে ছবিৰ  বিৰোধী ধ্বনি দি ছবিখনৰ মুখ্য চৰিত্ৰত অভিনয় কৰা শ্বাহৰুখ খান আৰু দীপিকা পাডুকনৰ পোষ্টাৰ ফালি পেলায়। মধ্যপ্ৰদেশৰ গৃহমন্ত্ৰী নৰোটম মিশ্ৰই ছবিখনত দেখা পোৱা “বেশৰম ৰং” গীতটোৰ প্ৰতি অসন্মতি প্ৰকাশ কৰাৰ পিছতে এই বিবাদৰ সৃষ্টি হয়।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,741 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply