নিউজ ডেস্কঃ হোৱাটছ‌এপত উপলব্ধ নতুন ফিচাৰ। যাৰ দ্বাৰা ডিলিট কৰা মেছেজো পঢ়িব পাৰিব ব্যৱহাৰকাৰীয়ে। সম্প্রতি এই সুযোগ দিছে এই ইনষ্টেন্ট মেছেজিং প্লেটফর্মে ।

কেনেদৰে পুৰণি ডিলিটেড মেছেজ পঢ়িব পাৰিব ?

দেশৰ বর্তমান পৰিসংখ্যা অনুযায়ী, ইনষ্টেন্ট মেছেজিং প্লেটফর্মৰ ভিত্তিত ভাৰতত সকলোকে পিছ পেলাইছে হোৱাটছ‌এপে । সেই ক্ষেত্রত দেশৰ সৰহ সংখ্যক লোকেই বার্তা প্ৰেৰণ কৰিবৰ বাবে এই এপটো ব্যাৱহাৰ কৰে। বহু সময়ত এই ডিলিট কৰা মেছেজবোৰে আমাৰ কৌতূহল বৃদ্ধি কৰে। 

পুৰণি মেছেজ নাপাই হতাশ হয় ইউজাৰসকল । অৱশ্যে এতিয়াৰ পৰা ইয়াক লৈ চিন্তা কৰিব নালাগে আপুনি । এতিয়া ডিলিটেড মেছেজো পঢ়িব পাৰিব আপুনি । ইয়াৰ বাবে আছে কিছু সহজ কৌশল।

এণ্ড্ৰ’য়ড স্মার্টফোন ব্যৱহাৰকাৰী সকলৰ বাবে টিপছ–

  • এণ্ড্ৰয়েড স্মার্টফোন ব্যৱহাৰকাৰীসকলে হোৱাটছ‌এপৰ পৰা মছি পেলোৱা বার্তাবোৰ পঢ়িবৰ বাবে প্রথমে গুগল প্লে’ ষ্টোৰত যাওক ।
  • তাৰ পৰা ‘Notisave’ এপটো ডাউনলোড আৰু ইনষ্টল কৰক ।
  • এইবাৰ এপটো ইনষ্টল হোৱাৰ পাছত খোলক ।
  • ইয়াত দিয়া বিজ্ঞপ্তিবোৰক অনুমতি দিয়ক ।
  • ইয়াৰ সহায়ত যেতিয়াই কোনো ব্যৱহাৰকাৰীয়ে আপোনাক বার্তা প্ৰেৰণ কৰিবৰ বাবে কোনো বার্তা মছি পেলাব, সেই মেছেজ স্বয়ংক্রিয়ভাৱে এই এপত থাকি যাব ।
  • ইয়াৰ পাছত আপুনি সহজেই হোৱাটছ‌এপৰ পৰা মছি পেলোৱা বার্তা পঢ়িব পাৰিব ।

আইফোন ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে কৌশল:

এণ্ড্ৰয়েড আৰু এপল উভয় প্লেটফর্মৰ মাজত এটা বৃহৎ পার্থক্য আছে । এপল এনে কোনো এপত এক্সেছ নিদিয়ে, য’ৰ পৰা আপুনি হোৱাটছ‌এপত ডিলিট কৰা মেছেজ পঢ়িব পাৰিব । যদিও এই কাম কৰাৰ এটা কৌশল আছে । যাৰ সহায়ত আপুনি আপোনাৰ এপল মোবাইলচ ডিলিট কৰা মেছেজো পঢ়িব পাৰিব । ইয়াৰ বাবে প্রথমে আপোনাৰ মোবাইলত ইনষ্টল কৰা হোৱাটছ‌এপ আপোনাৰ মোবাইলৰ পৰা মছি পেলাব লাগিব ।

এতিয়া আপোনাৰ মোবাইলত পুনৰ হোৱাটছ‌এপ ইনষ্টল কৰক আৰু খোলক। তাৰপাছত চেট পুনৰুদ্ধাৰৰ বিকল্পটো দেখিবলৈ পাব । সেইটো ছিলেক্ট কৰক । ইয়াৰ পাছত আপোনাৰ হোৱাটছ‌এপৰ সম্পূৰ্ণ চেট পুনৰুদ্ধাৰ কৰিব পাৰিব । তাৰপাছত আপুনি প্রেৰকে মছি পেলোৱা বার্তা চাব পাৰিব । এই কৌশলটোৰ সহায়ত আইফোন ব্যৱহাৰকাৰী সকলে তেওঁলোকৰ হোৱাটছ‌এপত মছি পেলোৱা বার্তাবোৰো পঢ়িব পাৰিব।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,587 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply