নিউজ ডেস্ক – প্ৰবীণ অভিনেতা অৰুণ বালিৰ শুকুৰবাৰে মুম্বাইত ৭৯ বছৰ বয়সত মৃত্যু হয়। অভিনেতাজন থ্ৰী ইডিয়টছ, কেদাৰনাথ, পানীপথ, ৰেডী আদিৰ দৰে ছবি আৰু টিভি অনুষ্ঠান কুমকুমঃ এক প্যাৰা চা বন্ধন, চাণক্য, দুচৰা কেভাল, মৰ্যাদা আৰু আৰোহনৰ দৰে ধাৰাবাহিকত নানান চৰিত্ৰত অভিনয় কৰি দৰ্শকৰ মাজত জনপ্ৰিয় হৈ পৰিছিল। অভিনেতাগৰাকী মাইস্থেনিয়া গ্ৰেভিছ নামৰ এক জটিল স্নায়ুপেশীৰ ৰোগত ভুগি আছিল৷

সংবাদ সংস্থা এএনআইয়ে জনোৱা অনুসৰি স্নায়ুপেশীৰ সমস্যাত ভুগি থকা প্ৰবীণ অভিনেতা অৰুণ বালিৰ ৭ অক্টোবৰত মুম্বাইত ৭৯ বছৰ বয়সত মৃত্যু হয়। স্নায়ু আৰু পেশীৰ মাজৰ সংযোগ ব্যাহত হোৱাৰ ফলত হোৱা এক অটোইমিউন ৰোগ মাইস্থেনিয়া গ্ৰেভিছ। এই ৰোগৰ শেষ পৰ্যায়ত মৃত্যু হয় অভিনেতাগৰাকীৰ।
তেওঁ ১৯৯১ চনৰ পিৰিয়ড ড্ৰামা চাণক্য, দূৰদৰ্শনৰ চোপ অপেৰা স্বাভিমানত কুঁৱৰ সিং আৰু অবিভক্ত বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হুছেইন শ্বহীদ সুহৰাৱাৰ্ডিৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল, ২০০০ চনৰ বিতৰ্কিত আৰু সমালোচকৰ দ্বাৰা প্ৰশংসিত ছবি হে ৰামতো অভিনয় কৰিছিল তেওঁ।

তেওঁৰ কেইখনমান জনপ্ৰিয় চলচ্চিত্ৰৰ ভিতৰত আছে সৌগন্ধ, ৰাজু বন গয়া জেন্টলমেন, খলনায়ক, সত্য, হে ৰাম, লেগে ৰাহো মুন্না ভাই, থ্ৰী ইডিয়টছ, ৰেডী, বৰফি, মনমাৰ্জিয়া, কেদাৰনাথ, সম্ৰাট পৃথ্বীৰাজ, আৰু লাল সিং চাড্ডা।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,587 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply