নিউজ ডেস্কঃ দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালক চিবিআইয়ে সুৰা নীতিৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত CBI কাৰ্যালয়ত প্ৰায় চাৰে ন ঘণ্টা সোধা-পোছা কৰে। কেজৰিৱাল দেওবাৰে পুৱা ১১.১০ বজাত সংস্থাটোৰ কাৰ্যালয়ত উপস্থিত হৈছিল আৰু নিশা ৮.৩০ বজাত সংস্থাৰ কাৰ্যালয়ৰ পৰা ওলাই আহে।

দিল্লী চৰকাৰৰ কেইবাজনো মন্ত্ৰী, দলৰ সাংসদ আৰু পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ভগৱন্ত মানে কেজৰিৱালক চিবিআই কাৰ্যালয়লৈ এৰিবলৈ গৈছিল

কেজৰিৱালে সংস্থাটোৰ কাৰ্যালয়ৰ পৰা ওলাই আহি কয় যে, মোক CBI য়ে সোধা সকলো প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিছিলো। আমাৰ লুকুৱাবলৈ একো নাই। সমগ্ৰ কথিত সুৰা কেলেংকাৰীটো মিছা, ভুৱা আৰু লেতেৰা ৰাজনীতিৰ দ্বাৰা অনুপ্ৰাণিত। AAP এটা অতি সৎ দল। আমি মৰিম যাম, কিন্তু আমি কেতিয়াও আমাৰ সততাৰ সৈতে আপোচ নকৰোঁ। তেওঁলোকে আপক শেষ কৰি দিব বিচাৰিছে কিন্তু দেশৰ জনসাধাৰণ আমাৰ লগত আছে। তেওঁলোকে প্ৰায় ৫৬ টা প্ৰশ্ন সুধিছিল।

আটকাধীন আপ নেতা সকলকে মুকলি কৰি দিয়া হৈছে

কেজৰিৱালক জেৰা কৰাৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰি থকা অৱস্থাত দিল্লী আৰক্ষীয়ে আপৰ বিধায়ক সকলক আটক কৰিছিল। তেওঁলোকক ৰাতি মুকলি কৰি দিয়া হয়। তেওঁলোক সকলোৱে শ্ল’গান দি নজফগড় আৰক্ষী থানাৰ পৰা ওলাই আহিছিল।

দিল্লী চৰকাৰৰ কেইবাজনো মন্ত্ৰী, দলৰ সাংসদ আৰু পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ভগৱন্ত মানে কেজৰিৱালক চিবিআই কাৰ্যালয়লৈ এৰিবলৈ গৈছিল। পিছত, তেওঁলোকে চিবিআই কাৰ্যালয়ৰ বাহিৰত প্ৰতিবাদ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। ইয়াৰ পিছত, ৰাঘৱ চাধা আৰু সঞ্জয় সিংকে ধৰি বহুনেতাক আৰক্ষীয়ে আটক কৰে।

আনহাতে, চিবিআইয়ে দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কেজৰিৱালক জেৰা কৰাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত আম আদমী পাৰ্টিৰ দিল্লীৰ আহ্বায়ক গোপাল ৰায়ে এখন জৰুৰী বৈঠক আহ্বান কৰে। দলৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সম্পাদক পংকজ গুপ্তা, দিল্লীৰ মেয়ৰ শৈলী অবেৰয় আৰু ডেপুটি মেয়ৰ আলে মহম্মদ ইকবালও বৈঠকখনত উপস্থিত আছিল।

আপৰ নেতা তথা ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ ৰাঘৱ চাধাই অৰবিন্দ কেজৰিৱালক ভগৱান কৃষ্ণ আৰু বিজেপিক কংস বুলি অভিহিত কৰিছে। তেওঁ কৈছিল যে কংসই জানিছিল যে ভগৱান কৃষ্ণই তেওঁক শেষ কৰি পেলাব আৰু সেয়েহে তেওঁ শ্ৰী কৃষ্ণৰ ক্ষতি কৰাৰ বাবে কেইবাটাও ষড়যন্ত্ৰ ৰচনা কৰিছিল। একেদৰে, বিজেপিয়ে জানে যে আম আদমী পাৰ্টীয়ে তেওঁলোকৰ পতন ঘটাব।

কেজৰিৱালে চিবিআই কাৰ্যালয়ৰ আগত ৰাজঘাটলৈ যায়

ৰাতিপুৱা চিবিআই কাৰ্যালয়লৈ যোৱাৰ আগতে অৰবিন্দ কেজৰিৱাল ৰাজঘাটলৈ গৈছিল। তাত তেওঁ ভগৱন্ত মানৰ সৈতে মহাত্মা গান্ধীক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰে। ইয়াৰ আগতে তেওঁ এটা ভিডিঅ’ মুকলি কৰি কৈছিল যে যেতিয়া একো ভুল কৰা হোৱা নাছিল, কি লুকুৱাব লাগে।

চিবিআই কাৰ্যালয়লৈ যোৱাৰ আগতে অৰবিন্দ কেজৰিৱাল ৰাজঘাটলৈ গৈ ভগৱন্ত মানৰ সৈতে মহাত্মা গান্ধীক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰে

কেজৰিৱালে ভিডিঅ’ টোত কয়, “তেওঁলোক (বিজেপি) অতি শক্তিশালী লোক, তেওঁলোকে যিকোনো লোকক কাৰাগাৰলৈ প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে, সেইয়া লাগিলে কোনোবাই অপৰাধ কৰে বা নকৰে। কালিৰ পৰা, সকলো বিজেপি নেতাই কৈছে যে কেজৰিৱালক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিব। সম্ভৱতঃ বিজেপিয়ে আনকি চিবিআইক তেওঁক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে”।

চিবিআই কাৰ্যালয়ত 1,000 নিৰাপত্তা কৰ্মী মোতায়েন কৰা হৈছে

কেজৰিৱালৰ উপস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি চিবিআই কাৰ্যালয়ৰ চাৰিওফালে প্ৰায় ১,০০০ নিৰাপত্তাকৰ্মী মোতায়েন কৰা হৈছিল। একে সময়তে, কেন্দ্ৰীয় সুৰক্ষা বাহিনীও মোতায়েন কৰা হৈছিল।

আনহাতে, বিজেপিৰ মুখপাত্ৰ সম্বিত পাত্ৰই এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰি অৰবিন্দ কেজৰিৱালক দুৰ্নীতিত জড়িত থকাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে।

শনিবাৰে, কেজৰিৱালে কৈছিল – জড়িত কৰাৰ ষড়যন্ত্ৰ

অৰবিন্দ কেজৰিৱালে শনিবাৰে এখন সংবাদমেলত কৈছিল – এই লোকসকলে আমাৰ চৰকাৰৰ দুজন মন্ত্ৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল। তেওঁলোকে ভাবিছিল যে নম্বৰ দুই (মনীষ চিছোদিয়া) আৰু তিনি (সতীন্দৰ জৈন)ক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা, যাতে তেওঁলোকে মোৰ ডিঙিত ধৰিব পাৰে। এইটো তেওঁলোকক মিছাকৈ জড়িত কৰাৰ ষড়যন্ত্ৰ। মই ক’ব বিচাৰো যে যদি মই অসৎ হওঁ তেন্তে পৃথিৱীত কোনো সৎ ব্যক্তি নাই।

উল্লেখযোগ্য যে, চিবিআইয়ে ২০২২ চনৰ ১৭ আগষ্টত দিল্লীসুৰা নীতিৰ অনিয়ম সন্দৰ্ভত এটা গোচৰ ৰুজু কৰিছিল। এই ক্ষেত্ৰত, দিল্লীৰ প্ৰাক্তন উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াক প্ৰথমে চিবিআইয়ে আৰু তাৰ পিছত ইডিয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল। তেওঁ বৰ্তমান ইডিৰ জিম্মাত আছে। তেওঁৰ জামিনৰ শুনানি ১৮ এপ্ৰিলত হ’ব।

লগতে পঢ়ক – অৰ্জুন তেণ্ডুলকাৰে আজি মুম্বাই ইণ্ডিয়াছৰ হৈ খেলিছে প্ৰথম খন IPL মেচ

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 7,060 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply