জৰাজীৰ্ণ পথৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰিলে মন্ত্রী যোগেন মহনে Credit: নাজিৰাত জৰাজীৰ্ণ ন-আলি পথৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰিলে গড়কাপ্তানি মন্ত্ৰী যোগেন মহনে

নাজিৰা – জৰাজীৰ্ণ পথৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰিলে মন্ত্রী যোগেন মহনে। নাজিৰাত জৰাজীৰ্ণ ন-আলি পথৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰিলে গড়কাপ্তানি মন্ত্ৰী যোগেন মহনে। ৫০ লাখ টকা ব্যয়ৰে ৬:৭ মিটাৰ পথৰ আৱন্তিত কামৰ সোমবাৰে আধাৰশিলা স্থাপন কৰে মন্ত্ৰী যোগেন মহনে৷

শিৱসাগৰ জিলাৰ শিলাকুটী মৌজাৰ অন্তৰ্গত ৰাজগড় ৰেলৰ আলি সংযোগী ন-আলি পথৰ জৰাজীৰ্ণ অৱস্থাই দীৰ্ঘদিনে লোনপুৰীয়াকে ধৰি কেইবাখনো গাঁৱৰ ৰাইজক যাতায়তৰ ক্ষেত্ৰত জীয়াতু ভোগাই আহিছে৷ যাতায়তৰ ক্ষেত্ৰত ৰাইজে ভোগ কৰি অহা দীৰ্ঘদিনীয়া সমস্যাৰ সামাধানৰ প্ৰয়াসেৰে অসম চৰকাৰৰ পথ উন্নয়ন শিতানৰ ২০২১-২২ বৰ্ষৰ ৫০ লাখ টকা ব্যয়ৰে মাত্ৰ ৬:৭ মিটাৰ পথৰ আৱন্তিত কামৰ সোমবাৰে আধাৰশিলা স্থাপন কৰে মাহমৰা সমষ্টিৰ বিধায়ক তথা গড়কাপ্তানি’ৰাজহ আৰু দুৰ্যোগ ব্যৱস্থা পনা বিভাগৰ (স্বতন্ত্ৰ) মন্ত্ৰী যোগেন মহনে৷

২ কিলোমিটাৰ পথতোৰ মাত্ৰ ৬:৭ মিটাৰ কামৰ মন্ত্ৰী গৰাকীয়ে আধাৰশিলা অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰি উপস্থিত ৰাইজক বাকী থকা অংশৰ কামো শীঘ্ৰে নিৰ্মাণ কৰাৰ আশ্বাস প্ৰদান কৰে৷ গাঁওবাসীয়ে যাতায়তৰ ক্ষেত্ৰত ভুগি অহা এই সমস্যা সামান্যতম দূৰ কৰাৰ প্ৰয়াস কৰা মন্ত্ৰী গৰাকীয়ে একেদিনাই মৌজাতোৰ কেইবাটাও পথৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰে।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 5,283 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply