বিহপুৰীয়াত শিল্পী দিৱস উদযাপন

নিউজ ডেস্ক– দেওবাৰে সমগ্ৰ অসমৰ লগতে বিহপুৰীয়া আৰু গোলাঘাটতো শিল্পী দিৱস উদযাপন কৰা হয়। শিল্পী দিৱসৰ লগত সংগতি ৰাখি গোলাঘাটৰ চিনাতলীত যুৱক বৃন্দৰ উদ্যোগত এখন পূৰ্ণাংগ নাট মঞ্চস্থ কৰা হয় ৷ গোলাঘাটৰ উদীয়মান নাট্যকাৰ স্যমন্ত হাজৰিকাৰ ৰচনা আৰু পৰিচালনাৰে চিনাতলী নাট্যমঞ্চত মঞ্চস্থ কৰে চাকনৈয়া নামৰ নাটকখন ৷

বিশিষ্ট চলচ্চিত্ৰ পৰিচালক নুৰুল চুলতানে নাটকখন উদ্ধোধন কৰি চিনাতলী গাঁৱৰ যুৱকসকলক প্ৰশংসা কৰি অনাগত দিনত সাংস্কৃতিক জগতখন অধিক আগবঢ়াই নিবলৈ সকলোকে আহ্বান জনাই ৷

গোলাঘাটত নাট মঞ্চস্থ

আনহাতে বিহপুৰীয়াৰ সমীপৰ পথালিপাহাৰ ‘ৰুদাক্ষ’ নামৰ এটি অপেচাদাৰী নাট্যগোষ্ঠীয়ে ‘আলাপ সংলাপ আৰু অন্যান্য’ শীৰ্ষক এক অনুস্থানেৰে শিল্পী দিৱস উদযাপন কৰে। ঠেটুৱৈ লগা জাৰৰ মাজতো শতাধিক ৰাইজে উপভোগ কৰে সাংস্কৃতিক অনুস্থানটি ।

শিল্পী দিৱসৰ বিশেষ দিনটোতেই ‘ৰুদাক্ষ’ৰ প্ৰযোজনাত ‘ঈশ্বৰ সন্ধানত ‘ নামৰ নাটকখনৰো শুভমহুৰত হৈ যায় লগতে দেৱব্ৰত কাকতিৰ পৰিচালনাত নিৰ্মিত ‘বেহু’ নামৰ ছুটি ছবিখন মুক্তি দিয়া হয় লগতে কেইবাখনো ছুটি ছবি প্ৰদৰ্শনো কৰা হয় । দেৱব্ৰত কাকতিৰ বাসগৃহৰ চোতালতে শিল্পী দিৱস হিচাপে উদযাপন কৰা হয় এই ব্যতিক্ৰমী অনুস্থান। এই কাৰ্যক শলাগ লয় উপস্থিত ৰাইজে ।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 5,278 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply