গুৱাহাটীঃ বিধায়ক অখিল গগৈক বুধবাৰে অসম বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ বিশ্বজিৎ দৈমাৰীয়ে কাৰ্যক্ৰম ব্যাহত কৰাৰ বাবে প্ৰশ্নকালৰ পৰা নিলম্বন কৰে। দুজন মাৰ্চাল লগাই অখিল গগৈক সদনৰ পৰা বাহিৰলৈ লৈ যোৱা হৈছিল। শিৱসাগৰৰ বিধায়কজনে শিক্ষা বিভাগ সম্পৰ্কীয় এটা পৰিপূৰক প্ৰশ্ন সুধিব বিচাৰিছিল, যিটো অধ্যক্ষই অস্বীকাৰ কৰিছিল।

বিধায়কজনে অভিযোগ কৰিছিল যে তেওঁৰ কণ্ঠস্বৰ বন্ধ কৰা হৈছে, যাৰ বাবে দৈমাৰীয়ে আক্ৰমণ কৰিছিল আৰু বাকী প্ৰশ্নকালৰ পৰা তেওঁক নিলম্বন ৰখাৰ নিৰ্দেশ দিয়ে।

শিৱসাগৰ জিলাই গুণোৎসৱত প্ৰথম স্থান পোৱাৰ পিছতো জিলাখনত থকা ৮৭ খন চৰকাৰী স্কুল বন্ধ কৰা বুলি সদনত প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰি বিধায়ক সদনত হুলস্থূলীয়া পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰে অখিল গগৈয়ে। সদনত সদনৰ নিয়ম বৰ্তাই ৰখাৰ বাবে বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ বিশ্বজিৎ দৈমাৰীয়ে অখিল গগৈক অনুৰোধ কৰে ।

“আন্দোলনৰ নিয়মসমূহ সদনৰ ভিতৰত অনুমোদিত হ’ব নোৱাৰে। সদনৰ নিজস্ব নিয়ম আছে।” অধ্যক্ষই দৃঢ়তাৰে কয়। অৱশেষত বিধানসভাৰ নিয়ম ভংগ কৰাৰ অভিযোগত বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ বিশ্বজিৎ দৈমাৰীয়ে অখিল গগৈক প্ৰশ্নোত্তৰ শিতানৰ সময়ছোৱাৰ বাবে সদনৰ পৰা নিলম্বন কৰে।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,481 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply