নিউজ ডেস্কঃ অসম মাধ্যমিক শিক্ষা পৰিষদে অক্টোবৰ মাহত একেটা শ্ৰেণীত অৱতীৰ্ণ হ’ব নোৱাৰা নৱম আৰু দশম শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে এক বিশেষ ছয়মহীয়া পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰিব।

বিদ্যালয়সমূহে অক্টোবৰত অনুষ্ঠিত পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হ’ব নোৱাৰা সকলৰ বাবে , হাইস্কুল শিক্ষান্ত পৰীক্ষা আৰু হাইমাদ্ৰাছা (বিশেষ) পৰীক্ষাত অনুত্তীৰ্ণ হোৱা সকলৰ বাবে এই বিশেষ ছয়মহীয়া পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰিব বুলি ছেবাই এক জাননী যোগে জনাইছে।

লগতে পঢ়কঃবোকাজানত প্ৰশাসনৰ উচ্ছেদ অভিযানক লৈ উত্তপ্ত পৰিস্থিতি

ছেবাই বিদ্যালয়সমূহক ১৫ ডিচেম্বৰ, ২০২১ ৰ ভিতৰত পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে। লগতে কোৱা হৈছে যে বিশেষ ছয়মহীয়া পৰীক্ষাৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ (শ্ৰেণী অনুসৰি) প্ৰদৰ্শনৰ ৰেকৰ্ডবোৰ নম্বৰ প্ৰৱেশৰ অনলাইন পৰ্টেলত প্ৰবিষ্ট কৰিব লাগিব আৰু আগতে অনুষ্ঠিত কৰা ছয়মহীয়া পৰীক্ষাৰ ৰেকৰ্ডৰ সৈতে ৰাখিব লাগিব। 

ছেবাৰ অধিসূচনাত আৰু কোৱা হৈছে যে বিদ্যালয়সমূহে চিন্তিত হ’ব লাগে যে যদি দশম শ্ৰেণীৰ কোনো শিক্ষাৰ্থীয়ে পুনৰ বিশেষ ছয়মহীয়া পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হ’বলৈ বিফল হয় তেন্তে পৰৱৰ্তী হাইস্কুল শিক্ষান্ত আৰু হাইমাদ্ৰাছা পৰীক্ষা ২০২২ ৰ বাবে অনলাইন প্ৰপত্ৰ পূৰণ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়া নহ’ব।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,482 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply