নিউজ ডেস্কঃ ১৯৯৮ চনৰ পৰা দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা ৫০০০ খন বাহন চুৰি কৰা গাড়ী চোৰ দলটোৰ কিংপিনক নতুন দিল্লীত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে, আৰক্ষীয়ে সোমবাৰে কয়।

দিল্লী আৰক্ষীয়ে কালি ভাৰতৰ দুৰ্ধৰ্ষ গাড়ী চোৰ অনিল চৌহানক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ কথা নিশ্চিত কৰিছে। এই অনিল চৌহানৰ বিৰুদ্ধে দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা পাঁচ হাজাৰৰো অধিক গাড়ী চুৰি কৰাৰ অভিযোগ আছে।

এক গোপন সূত্ৰৰ পম খেদি, দিল্লী আৰক্ষীয়ে তেওঁক ২৩ আগষ্টত দেশ বন্ধু গুপ্তা ৰোড অঞ্চলৰ পৰা আটক কৰে।

আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি, ৫২ বছৰীয়া ব্যক্তিজন বৰ্তমান অস্ত্ৰ সৰবৰাহৰ সৈতে জড়িত হৈ আছিল। তেওঁ উত্তৰ প্ৰদেশৰ পৰা অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ কঢ়িয়াই আনিছিল আৰু উত্তৰ-পূবৰ ৰাজ্যসমূহৰ নিষিদ্ধ সংগঠনসমূহক যোগান ধৰিছিল।

চৌহানে দিল্লীৰ খানপুৰ অঞ্চলত থাকোঁতে অটোৰিক্সা চলাইছিল আৰু ১৯৯৫ চনৰ পিছত গাড়ী চুৰি কৰা আৰম্ভ কৰিছিল। চুৰি হোৱা গাড়ীবোৰ নেপাল, জম্মু আৰু কাশ্মীৰ আৰু উত্তৰ-পূবৰ ৰাজ্যসমূহক বিক্ৰী কৰা হৈছিল। তেওঁ চুৰিৰ সময়ত কেবাগৰাকীও টেক্সি চালকক হত্যা কৰাৰ অভিযোগ আছে।

অৱশেষত তেওঁ অসমৰ তেজপুৰলৈ যায় আৰু তাত বাস কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। অজস্ৰ অবৈধ সম্পত্তিৰ সৈতে, চৌহানে এক আড়ম্বৰপূৰ্ণ জীৱনশৈলী যাপন কৰিছিল আৰু দিল্লী, মুম্বাই আৰু উত্তৰ-পূবৰ অন্যান্য ৰাজ্যত সম্পত্তি ক্ৰয় কৰিছিল।

শেহতীয়াকৈ তেওঁ অসমত চৰকাৰী ঠিকাদাৰ হিচাপেও পৰিচিত হৈছিল আৰু ইয়াত স্থানীয় নেতাসকলৰ সৈতে যোগাযোগত আছিল। আৰক্ষীয়ে তেওঁৰ পৰা ছয়টা পিষ্টল আৰু সাতটা কাৰ্ট্ৰিজ উদ্ধাৰ কৰিছে। আৰক্ষীয়ে লগতে কয় যে অনিলৰ তিনিগৰাকী পত্নী আৰু সাতটা সন্তান আছে।

উল্লেখ্য যে, চৌহানক কেইবাবাৰো গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে – এবাৰ ২০১৫ চনত কংগ্ৰেছৰ বিধায়কৰ সৈতে, যাৰ পিছত তেওঁ পাঁচ বছৰ কাৰাগাৰত আছিল আৰু ২০২০ চনত মুক্তি লাভ কৰিছিল। এইচৰ বিৰুদ্ধে প্ৰায় ১৮০ টা গোচৰ পঞ্জীয়ন কৰা হৈছে।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,475 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply