গুৱাহাটী: গুৱাহাটী শংকৰদেৱ কলাক্ষেত্ৰত অনুষ্ঠিত লোকমন্থনৰ দ্বিতীয় দিনা আজি উপ ৰাষ্ট্ৰপতি জগদীপ ধনখাড়ে মুখ্য মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ নতুন গ্ৰন্থ ‘In Pursuit of a Dream’ উন্মোচন কৰে।

আজিৰ বিশেষ অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকি গ্ৰন্থখন উন্মোচন কৰাৰ বাবে উপ ৰাষ্ট্ৰপতি গৰাকীক টুইটাৰ যোগে মুখ্য মন্ত্ৰীয়ে ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰে।

অনুষ্ঠানত ভাষণ প্ৰদান কৰি ধনকাড়ে কয় যে এনে কাৰ্যসূচীসমূহ যথেষ্ট গুৰুত্বপূৰ্ণ কিয়নো ইয়াৰ মাজেৰে আমাৰ দেশৰ সংস্কৃতি আৰু লোক পৰম্পৰাক দাঙি ধৰা হয়।

এই উপলক্ষে অসমৰ ৰাজ্যপাল জগদীশ মুখী আৰু মুখ্যমন্ত্ৰী মহন্ত বিশ্ব শৰ্মাইও ভাষণ দিছিল।

উল্লেখযোগ্য যে এই বৰ্ষৰ লোকমন্থনৰ মূল বিষয়বস্তু হৈছে ভাৰতৰ লোক পৰম্পৰাৰ ওপৰত আলোচনা কৰা। ইয়াৰ সৈতে সংগতি ৰাখি দেশৰ বিভিন্ন অঞ্চলৰ লোককলা আৰু শিল্পকলা প্ৰদৰ্শনী অনুষ্ঠিত কৰা হৈছে।

লোকমানথানে 2016 আৰু 2018 চনত ৰাজহুৱা আলোচনাত এক বৃহৎ প্ৰভাৱ সৃষ্টি কৰিছিল, দেশৰ সমসাময়িক বিষয়বোৰৰ ওপৰত ভাগ বতৰা আৰু চিন্তা-চৰ্চা কৰাৰ বাবে এক বৃহৎ মঞ্চ হিচাপে আৰম্ভ কৰিছিল যি কেৱল ভাৰতক প্ৰভাৱিত নকৰে, বিশ্বকো প্ৰভাৱিত কৰে।

“সহানুভূতি আৰু সংবেদনশীলতাৰ জৰিয়তে বিকশিত জাতীয়তাবাদ, আকাংক্ষা, সামাজিক ন্যায় আৰু সম্প্ৰীতিৰ সঙ্গম বিকাশক এক সঁজুলি হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰি সামাজিক গতিশীলতালৈ পৰিণত হৈছে” হৈছে এই ৰাষ্ট্ৰীয় সন্মিলনৰ মন্ত্ৰ।

অহা ২৪ ছেপ্টেম্বৰত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া সামৰণি অনুষ্ঠানত মুখ্য অতিথি হিচাপে উপস্থিত থাকিব কেৰেলাৰ ৰাজ্যপাল আৰিফ মহম্মদ খান।

লগতে পঢ়ক – শাৰীৰিক অসুস্থতাৰ বাবে GMCH-ত ভৰ্তি বিশিষ্ট চলচ্চিত্ৰ পৰিচালক পুলক গগৈ

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,475 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply