গুৱাহাটী : ৰাজ্যৰ পাঁচটা সমষ্টিৰ উপ-নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা। অহা ৩০ অক্টোবৰ ৰাজ্যৰ পাঁচটা সমষ্টিত অনুষ্ঠিত হ’ব উপ-নিৰ্বাচন। মাজুলীৰ উপ-নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা কৰা হোৱা নাই।

ৰাজ্যৰ পাঁচটাকৈ সমষ্টিত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া উপ-নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা কৰা হৈছে। অহা ৩০ অক্টোবৰত ৰাজ্যৰ পাঁচটাকৈ সমষ্টিত উপ-নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’ব। ইতিমধ্যে উপ-নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা কৰা হৈছে।

মৰিয়নি, থাওৰা, ভবানীপুৰ, তামুলপুৰ আৰু গোঁসাইগাঁও বিধানসভা সমষ্টিত অহা ৩০ অক্টোবৰত উপ-নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’ব। আনহাতে মাজুলী সমষ্টিৰ উপ-নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা কৰা হোৱা নাই।

প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা বৰ্তমানৰ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল বৰ্তমানেও মাজুলী সমষ্টিৰ বিধায়ক পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰা নাই বাবে মাজুলীৰ উপ-নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা কৰা হোৱা নাই। উপ-নিৰ্বাচনৰ ফলাফল ঘোষণা কৰা হব ২ নিৱেম্বৰত।

উল্লেখ্য যে মৰিয়নি আৰু থাওৰা সমষ্টিৰ কংগ্ৰেছৰ বিধায়ক ৰূপজ্যোতি কুৰ্মী আৰু সুশান্ত বৰগোঁহাই বিজেপি দলত যোগদান কৰিছে। ভবানীপুৰৰ এআইইউডিএফ দলৰ বিধায়ক ফণী তালুকদাৰো বিজেপিত যোগদান কৰিছে।

লগতে পঢ়ক :  ধলপুৰৰ উচ্ছেদ অভিযানৰ আঁৰৰ কাহিনী; এক ক্ষেত্ৰভিত্তিক প্ৰতিবেদন

আনহাতে গোঁসাইগাঁৱৰ বিপিএফ দলৰ বিধায়ক মাজেন্দ্ৰ নাৰ্জাৰী আৰু তামুলপুৰৰ ইউপিপিএলৰ বিধয়াক লেহুৰাম বড়োৰ মৃত্যুৰ হোৱাত এই কেইটা সমষ্টিত উপ-নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’ব। ইফালে মাজুলীৰ বিধায়ক সৰ্বানন্দ সোণোৱাল ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ হিচাপে নিৰ্বাচিত হৈছে।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 5,335 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply