নিউজ ডেস্কঃ মাদ্ৰাছা সন্দৰ্ভত আজি পুনৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই মন্তব্য কৰি কয় যে- “অসমৰ মাদ্ৰাছা সমূহত শিক্ষকতা কৰিবলৈ অসমৰ বাহিৰৰ পৰা অহা সকলো শিক্ষকক নিকটতম আৰক্ষী থানাত ‘সময়ে সময়ে’ উপস্থিত হ’বলৈ কোৱা হ’ব পাৰে।”

আৰক্ষীয়ে সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন আনছাৰুল বাংলা দলৰ ওপৰত কঠোৰ পদক্ষেপ লোৱাৰ পিছত এই সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হৈছে। লগতে মাদ্ৰাছাসমূহৰ প্ৰচাৰক সকলৰ মাজত ৫১ জন বাংলাদেশীক চিনাক্ত কৰা হৈছে বুলিও জনায় মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে। 

মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে- মাদ্ৰাছা সমূহৰ বাবে এখন তালিকা প্ৰস্তুত কৰা হৈছে যদিও ৰাজ্যখনে এতিয়াও অংশীদাৰসকলৰ সৈতে এক চুক্তি তৈয়াৰ কৰিবলৈ বাকী আছে। সকলোবোৰ অৱশ্যে সঠিক দিশত আগবাঢ়িছে। 

অসম আৰক্ষীয়ে ৰাজ্যখনৰ মুছলমানসকলৰ সৈতে মাদ্ৰাছা শিক্ষাক “যুক্তিসঙ্গত” কৰিবলৈ কাম কৰি আছে বুলি উল্লেখ কৰি তেওঁ আৰু কয় যে- আৰক্ষীয়ে বাংলা মুছলমানসকলৰ সৈতে ভাল সমন্বয় সাধন কৰি আছে, যিয়ে মাদ্ৰাছাসমূহত “এক ভাল পৰিৱেশ” সৃষ্টি কৰিবলৈ শিক্ষাৰ প্ৰতি ইতিবাচক মনোভাৱ ৰাখে। বিজ্ঞান আৰু গণিতক মাদ্ৰাছাসমূহত বিষয় হিচাপে শিকোৱা হ’ব আৰু শিক্ষাৰ অধিকাৰক সন্মান জনোৱা লগতে শিক্ষকসকলৰ সকলো তথ্য বজাই ৰখা হ’ব।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,735 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply