ASI হৰি কমল দাস

হোজাই: অবশেষত থানাৰ ভিতৰতে ঘোষ লৈ নিলম্বিত হোৱা ডবকা আৰক্ষী থানাৰ ASI হৰি কমল দাসক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে ৷ লগতে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে মধ্যভোগী মিথুন চক্ৰৱৰ্তীকো৷ ই ৰিক্সাচালক আব্দুল নুৰৰ এজাহাৰৰ ভিত্তিত দুয়োকে গ্ৰেপ্তাৰ কৰে ডবকা আৰক্ষীয়ে ৷

ডবকা আৰক্ষীয়ে 604/21 নম্বৰত এক গোচৰ পঞ্জীয়ন কৰি দুয়োকে গ্ৰেপ্তাৰ কৰে। ভাঃদঃবিঃ ৰ 120(B)/384/34 ধাৰাত গোচৰ পঞ্জীয়ন কৰি দুয়োকে জেৰা চলাই ৷ সম্প্ৰতি দুয়োকে ডবকা আৰক্ষীয়ে মাৰাথান জেৰা চলোৱা অন্তত আজি দুয়োকে ডবকা আৰক্ষীয়ে হোজাইৰ মুখ্য ন্যায়িক দণ্ডাধীশৰ ওচৰত হাজিৰ কৰায় ৷

হাজিৰ কৰাৰ অন্তত মিথুন চক্ৰৱৰ্তীক আৰু অধিক তথ্যৰ বাবে চাৰিদিনৰ বাবে নিজৰ জিম্মাত বিচাৰে ৷ ন্যায়িক দণ্ডাধীশে সমগ্ৰ বিষয়টো চালিজাৰি চোৱাৰ অন্তত হৰিকমল দাসক ন্যায়িক জিম্মালৈ প্ৰেৰন কৰে আৰু মিথুন চক্ৰৱৰ্তীক ২ দিনৰ বাবে আৰক্ষীৰ জিম্মালৈ প্ৰেৰন কৰে ৷

অতি ক্ষীপ্ৰতাৰে হোজাইৰ আৰক্ষী অধীক্ষক বৰুণ পুৰকায়স্থই নিজাববীয়াকৈ তদন্ত কৰি ঘোচখোৰ ASI হৰিকমল দাসক জেললৈ প্ৰেৰণ কৰা কাৰ্যত ডবকাৰ সচেতন মহলে ধন্যবাদ জনাইছে ৷

লগতে পঢ়ক-মহানগৰীত নিজৰ সাহসৰ বাবে কথমপি অপহৰণৰ পৰা ৰক্ষা পৰিল এটি শিশু

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,482 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply