সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষ, নিহত ৬ ডিএনএলএ সদস্য

গোলাঘাট: অসম-নাগালেণ্ড সীমান্তৰ ধনশিৰিত সন্দেহযুক্ত ডিএনএলএ উগ্ৰপন্থীৰ সৈতে সেনা-আৰক্ষীৰ মুখামুখি সংঘৰ্ষ ৷ আৰক্ষীৰ সূত্ৰৰ পৰা জানিবলৈ দিয়া মতে দেওবাৰে পুৱতি নিশা সংঘটিত সংঘৰ্ষত ৬ জনকৈ সন্দেহযুক্ত ডিএনএলএ কেডাৰ নিহত হয় ৷

কাৰ্বি আংলং জিলাৰ অতিৰিক্ত আৰক্ষী অধীক্ষক প্ৰকাশ সোণোৱালৰ নেতৃত্বত অসম ৰাইফলছৰ জোৱান আৰু আৰক্ষীৰ এটা দলে চলাইছিল এই অভিযান ৷ ধনশিৰিৰ মিচিবাইলুঙত সংঘটিত হোৱা এই অভিযানত অভিযানকাৰী দলটো সন্মুখীন হৈছিল সন্দেহযুক্ত ডিএনএলএ উগ্ৰপন্থীৰ ৷ উক্ত স্থানতে দুয়ো পক্ষৰ মাজত চলিছিল মুখামুখি সংঘৰ্ষ ৷

উক্ত সংঘৰ্ষত ৬ জনকৈ উগ্ৰপন্থী নিহত হৈছে ৷ নিহত উগ্ৰপন্থী সদস্য কেইজনৰ মৃতদেহ এতিয়ালৈকে চিনাক্ত কৰিব পৰা হোৱা নাই ৷ উল্লেখযোগ্য যে, বিগত ১৯ মে’ত ধনশিৰিৰ দাউজিফাঙত অচিনাক্ত দুৰ্বৃত্তৰ গুলীত সঞ্জয় ৰংহাং নামৰ এজন পুৰোহিতে মৃত্যু হৈছিল ৷ তেতিয়াৰ পৰাই উগ্ৰপন্থী বিৰোধী অভিযান আৰম্ভ কৰিছিল কাৰ্বিং আংলং আৰক্ষীয়ে ৷ জিলাখনৰ নৱ নিযুক্ত আৰক্ষী অধীক্ষক পুষ্পৰাজ সিঙৰ নিৰ্দেশত সীমামূৰীয়া এলেকাটোত চলিছিল এই অভিযান ৷
আৰক্ষীয়ে ইতিমধ্যে ঘটনাস্থলীৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰিছে ৪ টাকৈ এ কে 47 ৰাইফলছ, ৪ টা .32 পিষ্টল আৰু কেইবাজাঁইও সজীৱ গুলী ৷

লগতে পঢ়ক বিধানসভাৰ অধ্যক্ষৰ দায়িত্ব লৈয়েই বিশ্বজিত দৈমাৰীৰ আদিবাসীসকলক লৈ বিতৰ্কিত মন্তব্য

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 4,861 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply