প্ৰতিনিধিত্বমূলক ছবি

নগাঁৱত ড্ৰাগছ মাফিয়াক লক্ষ্য কৰি আৰক্ষীৰ গুলীচালনা । আৰক্ষীৰ গুলীত আহত ড্ৰাগছ মাফিয়া মুনচুৰ আলী । শুকুৰবাৰে মুনচুৰ আলীৰ ঘৰত অভিযান চলাইছিল নগাঁও আৰক্ষীৰ এটা দলে । নগাঁও আৰক্ষীৰ অতিৰিক্ত আৰক্ষী অধীক্ষক ধ্ৰুৱ বৰা আৰু মানস শইকীয়াৰ নেতৃত্বত হেৰাপট্টিৰ মুনচুৰ আলীৰ ঘৰত চলিছিল এই অভিযান ।

পিছত আৰক্ষীয়ে আটক কৰে মুনচুৰ আলীক। ধৃত মুনচুৰৰ পৰা বুজন পৰিমাণৰ ড্ৰাগছ, এটা মৰণাস্ত্ৰ , সজীৱ গুলীও উদ্ধাৰ কৰে আৰক্ষীৰ দলটোৱে । সম্প্ৰতি আহত মুনচুৰক নগাঁও ভোগেশ্বৰী ফুকননী অসামৰিক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছে । এতিয়ালৈকে জিলাখনত ৫০ জনৰ অধিক লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে আৰক্ষীয়ে৷

ড্ৰাগছৰ ক’লা সাম্ৰাজ্যত আৰক্ষীৰ মোক্ষম আঘাত এইবাৰ ড্ৰাগছৰ ক’লা সাম্ৰাজ্যত লেডী ড’নৰ আবিৰ্ভাৱ, বিগত ২৪ ঘণ্টাত আৰক্ষীৰ জালত পৰিছে ১১ গৰাকী ড্ৰাগছৰ ৰাণী গুৱাহাটীৰ পৰা উজনি-নামনি সকলোতে মাৰাথন অভিযান চলিছে আৰক্ষীৰ ৷ ২৭ মেৰ পিছত ড্ৰাগছৰ বিৰুদ্ধে ৰাজ্যজুৰি চলোৱা অভিযানত ২৫ টাকৈ কেছ ৰুজু কৰিছে৷

দক্ষিণ কামৰূপৰ ছয়গাঁও আৰক্ষীৰ ড্ৰাগছৰ বিৰুদ্ধে মাৰাথন অভিযান অব্যাহত আছে ৷ এই অভিযানৰ মাজতে আজিও ছয়গাঁও আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত আৰক্ষী বিষয়া কপিল পাঠকৰ নেতৃত্বত গৰৈমাৰীৰ পুখুৰীপাৰ স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰ চ’ক বজাৰত অভিযান চলাই বৃহৎ পৰিমাণৰ ড্ৰাগছসহ ধৰা পৰে দুজন কুখ্যাত ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ী ৷ ধৃত ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ী দুজন হৈছে গৰৈমাৰীৰ ৰজৱ আলী আৰু ৰফিকুল ইছলাম ৷

লগতে পঢ়ক হাইস্কুল শিক্ষান্ত পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰাৰ সন্দৰ্ভত ছেবা কৰ্তৃপক্ষ’ৰ সৈতে ‘আছু’ৰ বৈঠক

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 4,905 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply