গুৱাহাটীঃ গুৱাহাটী মহানগৰীৰ জনপ্ৰিয় এমএমএ (MMA) সংগঠনে সাধাৰণ লোকসকলৰ লগতে যুঁজাৰু আৰু প্ৰশিক্ষকৰ বাবে আত্মৰক্ষাৰ নিয়মাৱলী সম্পৰ্কে ব্ৰাজিলিয়ান জিউ জিটচুৰ ওপৰত ৫ দিনীয়া কৰ্মশালা ঘোষণা কৰিছে। এই কৰ্মশালা ১৭ জানুৱাৰী ২০২২ৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব।

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ অধ্যাপক জনি গাৰ্চিয়াই যুঁজাৰু আৰু প্ৰশিক্ষকসকলক প্ৰশিক্ষণ দিব। প্ৰফেছৰ জনি গাৰ্চিয়া হৈছে ফেলিপ কোষ্টাৰ অধীনত ব্ৰাজিলিয়ান জিউ জিটচু (বিজেজে) ব্লেক বেল্ট 3 ষ্ট্ৰাইপ।

এই কৰ্মশালাৰ উদ্দেশ্য হৈছে দেশ আৰু ৰাজ্যত ব্ৰাজিলিয়ান জিউ জিটচু (বিজেজে)ৰ কলাৰ প্ৰচাৰ কৰাৰ লগতে মহিলাসকলৰ বাবে আত্মৰক্ষাৰ ওপৰত সজাগতা সৃষ্টি কৰা। উল্লেখযোগ্য যে, এমএমএ সংগঠনটোৱে ৰাষ্ট্ৰীয় আৰু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় মঞ্চৰ প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিব পৰাকৈ প্ৰতিভাশালী যুঁজাৰু বিচাৰি আছে।

লগতে পঢ়কঃচৰাইদেউ বিহু হুঁচৰি দলৰ প্ৰচেষ্টাত “ৰঙৰে ৰঙালী ২০২২” শীৰ্ষক বিহু এলবাম উন্মোচন

অনুষ্ঠানটোৰ DASTBI MMAৰ প্ৰতিষ্ঠাপক অংকিম কাশ্যপ শৰ্মাই কয়, “আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ অধ্যাপক জনি গাৰ্ছিয়াৰ উপস্থিতি আমাৰ বাবে আশীৰ্বাদ সূচক, আমি গুৱাহাটী আৰু সমগ্ৰ উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত এক আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ যুঁজৰ মানদণ্ড বিকশিত কৰিবলৈ আগ্ৰহী, আমাৰ অঞ্চলত যথেষ্ট সম্ভাৱনা আছে আৰু আমাৰ লক্ষ্যপ্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে কেৱল সঠিক নিৰ্দেশনা আৰু প্ৰশিক্ষণৰ প্ৰয়োজন।”

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,472 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply