মেষ : (অ,আ, ল)- নিজকে ভালদৰে প্ৰকাশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। কৰ্মক্ষেত্ৰত আজি এক অতি ইতিবাচক বাৰ্তা আনিব।এই সপ্তাহত স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অলপ চিন্তা থাকিব পাৰে। অৱশ্যে আপোনাৰ দৃষ্টিভংগী যথেষ্ট উন্নত হ’ব। 

বৃষ (উ,ই,ব)-আজিৰ দিনটোত শাৰীৰিক শুভ হ’ব যদিও মূৰৰ বিষ, মানসিক দিশত অশান্তি বাঢ়িব। শিক্ষাৰ্থীৰ নতুন পৰিকল্পনাক লৈ চিন্তা বাঢ়িব। ক্রীড়া, সাহিত্য-সংস্কৃতিৰে জড়িতসকলৰ মন ভাৰাক্ৰান্ত হ’ব, উন্নতিত বাধা থাকিব।

মিথুন (ক,ছ)- আজিৰ দিনটোত শৰীৰ ভালেই থাকিব। মানসিক, প্রেম-প্রীতি আৰু সাংসাৰিকত চিন্তা বাঢ়িব যদিও শুভ কাৰক হ’ব। শিক্ষাৰ্থীৰ উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে চিন্তা-চৰ্চা আগবাঢ়িব। আর্থিক সমস্যা থাকিলেও বাণিজ্য আৰু কৰ্মত কিছু উন্নতি কাৰক হ’ব। 

কর্কট (ড,হ)-মানসিক চাপ বৃদ্ধি পাব। প্ৰেম-প্রীতি আৰু পাৰিবাৰিকত মধ্যমীয়া। ৰাজনীতিক আৰু সমাজকর্মী নতুন পৰিকল্পনাত ব্যস্ত হ’ব। বাণিজ্য আৰু কৰ্মত কিছু শুভ কাৰক যদিও আর্থিক অনাটন থাকিব। 

সিংহ (ম,ট)- পাৰিবাৰিক সমস্যাই মনত অশান্তি দিব পাৰে। প্ৰেমত অশাস্তিকৰ প্ৰভাৱ থাকিব। শিক্ষার্থীৰ খং, অভিমান বৃদ্ধিৰ যোগ। সাহিত্য-সংস্কৃতি, ক্রীড়াৰ স’তে জড়িতসকলে অশান্তিত ভূগিব। 

কন্যা (প,থ,ঠ)-প্ৰেম-পাৰিবাৰিকত অশান্তি হ’ব পাৰে। মনৰ দৃঢ়তাৰ বাবে কৃতকার্য হ’ব। শিল্পী, সাহিত্যিকৰ নতুন সৃষ্টিৰ ক্ষেত্ৰত কষ্ট বৃদ্ধি পাব। আর্থিক, বাণিজ্য আৰু কৰ্মক্ষেত্ৰত মধ্যমীয়া। 

তুলা (ৰ,ত)- প্রেম-প্রীতিত মধ্যম। শিক্ষা, সাহিত্য, সংস্কৃতিৰ স’তে জড়িত সকলৰ সফলতা লাভ। সমাজকৰ্মী আৰু ৰাজনীতিকৰ কৰ্মোন্নতি হ’ব।

বৃশ্চিক (ন,য)-দিনটো শাৰীৰিক সুস্থতা থাকিব। মনৰ আনন্দ থাকিব। প্ৰেম-প্ৰীতি আৰু পাৰিবাৰিকত শুভ। কর্মক্ষেত্র, আর্থিক আৰু বাণিজ্যিক দিশত কিছু উন্নতিৰ যোগ। 

ধনু (ধ,ভ)- আজিৰ দিনটোত আৰ্থিক দিশত শুভ হ’ব। কৰ্মতো শুভ হোৱাৰ যোগ দেখা যায়। ভ্ৰমণৰ সুযোগ লাভ হ’ব। আজি আপুনি স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সজাগ হোৱাটো ভাল হ’ব।

মকৰ (খ,জ)-  আজি দিনটোত আনৰ সহায় সহযোগিতা লাভ কৰিব, যদিও কৰ্মত সজাগ নহ’লে সামান্য ভুল- ভ্ৰান্তি হ’ব পাৰে , লগতে সামান্য মনোমালিন্য হোৱাৰ যোগ দেখা যায়।

কুম্ভ (গ,শ,স)-  আজিৰ দিনটোত শিল্পীসকলৰ শুভ হ’ব, সন্মান বাঢ়িব, আৰ্থিক দিশত শুভ হ’ব যদিও যদিও দেহ মনত সাধাৰণ আঘাত পোৱাৰ যোগ দেখা যায় । 

মীন (দ,চ)- আজিৰ দিনটোত শৰীৰৰ সামান্য ৰোগ হ’ব পাৰে। মনৰো অশান্তি হ’ব যদিও প্রেম-পাৰিবাৰিক দিশত শুভ। শিক্ষাৰ্থী, ক্রীড়া সংস্কৃতিৰ লগত জড়িত লোকসকলৰ  বাবে দিনটো অলপ জটিলতাৰ মাজেৰে পাৰ হ’ব।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,390 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply