মেষ : (অ,আ, ল)- আৰ্থিক সুবিধা লাভৰ সম্ভাৱনা আছে । আপোনাৰ সুন্দৰ ব্যৱহাৰে পাৰিবাৰিক জীৱনক আলোকিত কৰিব ।  প্ৰেমৰ বাবে আজিৰ দিনটো যথেষ্ট জটিল। আপুনি আজি আপোনাৰ সন্তানৰ সময়ৰ সঠিক ব্যৱহাৰ কৰাৰ পৰামৰ্শ দিয়াৰ ভাল সময় । 

বৃষ (উ,ই,ব)- আৰ্থিকভাবে আপুনি সবল থাকিব। অৰ্থ উপাৰ্জনৰ অসংখ্য সুযোগ  পাব । ল’ৰা-ছোৱালীৰ পঢ়াশুনাৰ বাবে চিন্তা কৰাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। এই মুহুৰ্তত আপুনি নিশ্চয়ই কিছু সমস্যাৰ মুখামুখি হৈছে কিন্তু এইয়া সাময়িক আৰু সময়ৰ লগত নাইকীয়া হৈ যাব । 

মিথুন (ক,ছ)- আপুনি এটি উত্তেজনাপূৰ্ণ নতুন পৰিস্থিতিৰ সম্মুখীন হ’ব পাৰে, যি আপোনাক আৰ্থিকভাবে লাভবান কৰিব পাৰে। আপোনাৰ পৰিবাৰৰ সদস্যৰ প্ৰতি আপোনাৰ আধিপত্য বিস্তাৰকাৰী মনোভাবে আপোনাক অনৰ্থক যুক্তিতৰ্কৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে আৰু সমালোচনাৰ পাত্ৰ হ’ব পাৰে। 

কর্কট (ড,হ)-আপোনাৰ স্ত্ৰীৰ বাবে আপুনি প্ৰশংসা লাভ কৰিব আৰু সৌভাগ্য অনুভৱ কৰিব ।   অত্যাধিক মোহে  সৰ্বনাশ প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে । কিছু আইনি পৰামৰ্শৰ বাবে  কোনো আইনজীৱীৰ ওচৰলৈ যোৱাৰ পক্ষে ভাল দিন ।

সিংহ (ম,ট)- শৰীৰৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিব। মনত কষ্ট পাব পাৰে।  আপুনি কামক লৈ সজাগ হোৱাটো ভাল হ’ব। আত্মীয়ৰ সৈতে মনোমালিন্য হ’ব পাৰে। এলাহ ভাব দূৰ হ’ব।

কন্যা (প,থ,ঠ)-ঘৰত কোনো অনুষ্ঠানৰ আয়োজনৰ কাৰণে আপোনাৰ আজি প্ৰচুৰ অৰ্থ ব্যয়  হব পাৰে । যি আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাব পেলাব পাৰে।

তুলা (ৰ,ত)-  আপুনি আজি আপোনাৰ সৰল ভালপোৱাত  চমকপ্ৰদ কাৰ্যকলাপৰ উপস্থিতি দেখিব পাৰে । সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত ভাবি-চিন্তি ল’ব। 

বৃশ্চিক (ন,য)-আজি আপুনি আপোনাৰ আবেগ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব । আজি তাৎক্ষণিকভাৱে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বেয়া দিশ প্ৰভাবিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ভাল স্বাস্থ্য উপভোগত আপোনাৰ প্ৰতিবন্ধকতা আহিব পাৰে ।

ধনু (ধ,ভ)- আপোনাৰ ইতিবাচক মনোভাব আৰু আত্মবিশ্বাসৰ বাবে আপুনি চাৰিওপাশৰ মানুহৰ মনত চাপ পেলাবলৈ সক্ষম হ’ব । অৰ্থনৈতিক দিশটো শক্তিশালী হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। যদি আপুনি কোনো ব্যক্তিকে টকা ধাৰ দিছে তেন্তে আপুনি আজি সেই টকা ঘুৰাই পোৱাৰ আশা আছে ।

মকৰ (খ,জ)-  আজিৰ দিনটো শৰীৰৰ সুস্থ হৈ থাকিব। বন্ধু আৰু পৰিয়ালৰ লগত মতানৈক্য হ’ব পাৰে। প্ৰেম আৰু পাৰিবাৰিকত কিছু অশান্তি হ’ব পাৰে। শিক্ষাৰ্থীৰ মনৰ সন্তুষ্টি লাভৰ যোগ। ৰাজনীতিক আৰু সমাজকর্মীৰ চিন্তা বাঢ়িব।

কুম্ভ (গ,শ,স)-  শাৰীৰিক ক্ষেত্ৰত শুভ। মনৰ অশান্তি বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। প্ৰেম আৰু সাংসাৰিক দিশত মধ্যমীয়া হ’ব। শিক্ষার্থীৰ অধ্যয়নৰ প্ৰতি ধাউতি বাঢ়িব। সাহিত্য, সংস্কৃতিত যুক্তসকলৰ অস্থিৰতাৰ মাজতো সফলতা লাভৰ যোগ। আর্থিক, বাণিজ্য আৰু কৰ্মক্ষেত্ৰত শুভ কাৰক।

মীন (দ,চ)- আজি অৰ্থ ব্যয় কৰাৰ পৰা সাৱধানে থাকিব । ঘৰৰ উৎসৱৰ বাতাবৰণে আপোনাৰ মনৰ উত্তেজনা বহুত বেচি কম কৰিব ।কৰ্ম, বাণিজ্য  দিশত লাভ হ’ব। 

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,467 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply