মেষ : (অ,আ, ল)- জ্ঞান অবিহনে আপোনাৰ কোনো মতামতে কাৰোবাৰ অনুভূতিত আঘাত কৰিব পাৰে। বিদেশৰ পৰা ব্যৱসায় কৰা  লোকসকলে আজি বিত্তীয়ভাৱে লাভান্বিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। বন্ধু আৰু আত্মীয়ৰ ওপৰত আপোনাৰ নিজৰ পথ নিদিব, ই আপোনাৰ নিজৰ হিতৰ ক্ষতি কৰিব । 

বৃষ (উ,ই,ব)- নতুন ভালপোৱাই আপোনাৰ উৎসাহ উদ্দীপনা বৃদ্ধি কৰিব আৰু আপোনাক উত্তেজনাৰ মনোভাৱত ৰাখিব। যদি আপুনি আপোনাৰ ধাৰণাবোৰ ভালদৰে উপস্থাপন কৰিব পাৰে আৰু কামত আপোনাৰ দৃঢ়তা আৰু উৎসাহ দেখুৱাব পাৰে তেনেহ’লে আপুনি লাভান্বিত হ’ব। 

মিথুন (ক,ছ)- আজি আপোনাৰ বিনিয়োগ লাভজনক হ’ব কিন্তু আপুনি আপোনাৰ সমকক্ষৰ পৰা কিছু বাধা প্ৰাপ্ত হ’ব পাৰে। আপোনাৰ কোনো মতামতে কাৰোবাৰ অনুভূতিত আঘাত কৰিব পাৰে। 

কর্কট (ড,হ)-আপুনি আপোনাৰ জীৱনত দীৰ্ঘদিন ধৰি সন্মুখীন হোৱা চাপ আৰু চাপৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰে।  আপুনি বিনিয়োগৰ ওপৰত সঞ্চিত কৰি অধিক ধন উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। আপোনাৰ দিনটো সাৱধানে কটাওক ।  আপুনি সহায়ৰ বাবে বিশ্বাস কৰিব পৰা লোকৰ সৈতে কথা পাতক। 

সিংহ (ম,ট)- আপুনি আপোনাৰ মাতৃৰ পৰা বিত্তীয় লাভালাভ প্ৰাপ্তি হ’ব পাৰে। যদি আপোনাৰ মনত কোনো চাপ থাকে – আপোনাৰ আত্মীয় বা নিকট বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে কথা পাতক – তেওঁলোকে আপোনাৰ মুৰৰ পৰা বোজা আঁতৰ হব।  কামৰ চাপৰ ফলত  আপোনাৰ মনটো দুখী হ’ব পাৰে । 

কন্যা (প,থ,ঠ)-আপুনি আজি ব্যৱসায়ত যথেষ্ট লাভ কৰিব পাৰে। আপুনি আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ক নতুন স্থান দিব পাৰে। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ প্ৰয়োজনীয়তা বোৰ গুৰুত্ব দিয়ক। 

তুলা (ৰ,ত)-  ভালপোৱাই আপোনাৰ হৃদয় আৰু মনশাসন কৰিব। এই মাহটো আগৰ তুলনাত ভাল হ’ব। ব্যৱসায়ত সফলতা থাকিব। চাকৰিটোত অগ্ৰগতি হ’ব। কৃষি খণ্ডত মধ্যমীয়া সফলতা লাভ কৰিব। আপোনাৰ নিজৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে চিন্তা থাকিব। 

বৃশ্চিক (ন,য)-আপুনি ব্যৱসায়ত সফলতা লাভ কৰিব। নিবনুৱাই নিযুক্তি পাব, কিন্তু সম্পৰ্কত অমিলৰ পৰিস্থিতি থাকিব পাৰে। এক ধৰ্মীয় স্থানত, আপুনি সন্মান পাব পাৰে। মাতৃৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা হ’ব পাৰে আৰু লাহে লাহে উন্নত হ’ব।

ধনু (ধ,ভ)-  এই মাহটো ব্যৱসায়িক ক্ষেত্ৰত সমস্যা হ’ব। কৃষি খণ্ডত সাধাৰণ লাভালাভ থাকিব। চাকৰিটোত উন্নতি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, কিন্তু সঙ্গীৰ পৰা সমস্যা হ’ব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ উদ্বেগ আঁতৰি যাব। 

মকৰ (খ,জ)-  সামাজিক কামৰ প্ৰতি আপোনাৰ আগ্ৰহ বৃদ্ধি হ’ব। ব্যৱসায়ত উত্থান-পতন হ’ব। কৃষি খণ্ডত সাধাৰণ লাভালাভ থাকিব। চাকৰিৰ ক্ষেত্ৰত সহকৰ্মীসকলৰ পৰা সহযোগিতা থাকিব। 

কুম্ভ (গ,শ,স)-  এই মাহটো ৰাজনৈতিক ক্ষেত্ৰত লাভালাভ হ’ব। কৃষি খণ্ডত সফলতা লাভ কৰিব। চাকৰিৰ ক্ষেত্ৰত সমস্যা নাথাকিব। ব্যৱসায় উন্নত হ’ব। 

মীন (দ,চ)- বিবাদ পৰিহাৰ কৰিব কিয়নো ই আপোনাৰ ৰোগ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। আপুনি আজি ব্যৱসায়ত যথেষ্ট লাভ কৰিব পাৰে। আপুনি আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ক নতুন স্থান দিব পাৰে। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ প্ৰয়োজনীয়তাত গুৰুত্ব দিয়ক। 

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,475 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply