মেষ : (অ,আ, ল)- কোনাে কথাত মনৰ অশান্তি বৃদ্ধি পাব পাৰে। আজিৰ দিনটোত শৰীৰ সুস্থতাৰ যােগ।  পাৰিবাৰিক আৰু প্রেম-প্রীতিত শুভ কাৰক। আর্থিক, বাণিজ্য আৰু কৰ্মত সামান্য উন্নতি। শিক্ষার্থী শুভ। 

বৃষ (উ,ই,ব)- শাৰীৰিক সমস্যাত ভুগিব পাৰে ৷ প্ৰিয়জনৰ সৈতে মতানৈক্য হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে ৷ ঘৰুৱা পৰিৱেশ প্ৰতিকূল হৈ উঠিব ৷ ব্যয় বৃদ্ধি ৷ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰাৰ পিছতো ভাল ফল নোপোৱাৰ বাবে বিষণ্ণ হৈ পৰিব পাৰে ৷ 

মিথুন (ক,ছ)- ব্যৱসায় আৰু চাকৰিৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা আজিৰ দিনটো  আপোনাৰ বাবে শুভ। দিনটো সকাৰাত্মক শক্তিৰে পৰিপূৰ্ণ কৰি ৰাখিব। ব্যৱসায়ত ভাগ্যয়ে লগ দিব আৰু টকা লাভৰ যোগ হ’ব। নতুন খণ্ডত বিনিয়োগ কৰিলে আপুনি লাভান্বিত হ’ব পাৰে। 

কর্কট (ড,হ)- আপোনাৰ কোনো ধৰণৰ আৰ্থিক লাভালাভ হ’ব পাৰে, কিন্তু আপুনি প্ৰত্যেক ক্ষেত্ৰত ভালদৰে খোজ দিয়াটো জৰুৰী। অংশীদাৰীত্বত যিকোনো ব্যৱসায় বা ব্যৱসায় কৰাৰ আগতে আপুনি ভালদৰে চিন্তা কৰা উচিত। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ ক্ষেত্ৰত শিক্ষাৰ্থীসকলে অলপ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লগা হ’ব পাৰে। 

সিংহ (ম,ট)- ডাঙৰ বিনিয়োগ পৰিহাৰ কৰক । আজিৰ দিনটোত নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰাটো সঠিক নহ’ব। অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতি উন্নত হ’ব । আপোনাৰ ধন ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপৰ বাবেও ব্যয় কৰা হ’ব যি আপোনাক অনাগত সময়ত আৰু অধিক অগ্ৰগতিলৈ লৈ যাব।

কন্যা (প,থ,ঠ)- সুযোগৰ সুবিধা লোৱাৰ আগতে নিজৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়ক আৰু আপোনাৰ কামত মনোনিবেশ কৰক। আজিৰ দিনটোত আপোনাৰ ভাগ্য উদয় হ’ব। কামৰ ক্ষেত্ৰত কিছু বাধা আহিব পাৰে। 

তুলা (ৰ,ত)-  ভাগ্য উদয় হ’ব। যাৰ বাবে আপোনাৰ ধনৰ লাভ হ’ব । আপুনি অত্যাধিক চিন্তা-চৰ্চা এৰি কামত মনোনিবেশ কৰিব লাগিব। আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থা উন্নত হ’ব। 

বৃশ্চিক (ন,য)-স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে বিশেষভাৱে সাৱধান হ’ব লাগিব। আজি  গুৰুতৰ ভাৱে আঘাতপ্ৰাপ্ত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। খং নিয়ন্ত্ৰণ কৰক অন্যথা এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম বেয়া হ’ব পাৰে। মেদবহুলতা আৰু অনিদ্ৰাৰ সমস্যা থাকিব পাৰে। 

ধনু (ধ,ভ)-  প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। পৰিয়ালত সুখৰ অভাৱ অনুভৱ কৰিব পাৰে লগতে পৰিয়ালৰ সমৰ্থন প্ৰাপ্ত কৰাত অসুবিধা হব যাৰ বাবে আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনত অশান্তি থাকিব আৰু কাম অত্যাধিক হোৱাৰ বাবে আপুনি পৰিয়ালৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলগীয়া হ’ব পাৰে। 

মকৰ (খ,জ)-  আজিৰ দিনটো স্বাভাৱিকতকৈ অলপ ভাল হ’ব।  ব্যয় নিয়ন্ত্ৰণ কৰি যিমান সম্ভৱ সিমান ৰাহি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। ৰাজহুৱা খণ্ডৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে, কিন্তু ব্যয় নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ প্ৰয়োজনীয়তা আছে।

কুম্ভ (গ,শ,স)-দিনটো উত্থান-পতনেৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব। শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে প্ৰতিকূল হ’ব। ইয়াৰ মাজতে, আপুনি শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত বাধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। কোনো বিভ্ৰান্তি অবিহনে মনোযোগ দিয়াত সফল হ’ব পাৰিব । 

মীন (দ,চ)- পাৰিবাৰিক জীৱনৰ ক্ষেত্ৰত মিশ্ৰিত ফলাফল লাভ কৰিব। আজিৰ দিনটো মধ্যমীয়া হ’ব । পাৰিবাৰিক বিবাদৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। পাৰিবাৰিক সমৰ্থন নাপাব, এই সময়ত পাৰিবাৰিক সম্পত্তিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বিবাদ হ’ব পাৰে।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,469 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply