মেষ : (অ,আ, ল)- মেষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে আজি দিনটো অতি শুভ। দীৰ্ঘদিন ধৰি কৰ্মসংস্থাপনৰ সন্ধানত বিচৰণ কৰি থকা লোকসকলে লাভ কৰিব পাৰে আকাংক্ষিত সুযোগ। সন্মান বাঢ়িব। আপোনজনৰ সৈতে এক সাক্ষাৎ কৰাৰ লগতে পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে এক সুখৰ সময় পাৰ কৰা হ’ব।

বৃষ (উ,ই,ব)- গোপন শত্ৰু আৰু বিৰোধী সক্ৰিয় হৈ উঠিব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত ধনৰ লেনদেনত সাৱধান হওক।বুদ্ধিমানৰূপে ধন খৰচ কৰক। প্ৰেমিকাৰ সৈতে ঘনিষ্ঠতা বাঢ়িব।  বিবাহিত জীৱন সুখৰ হ’ব। 

মিথুন (ক,ছ)-আজিৰ দিনটো পৰিয়ালৰ লগত জড়িত দায়িত্ব আৰু অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ কামবোৰ কৰি পাৰ হ’ব। এজন ভাল বন্ধু বা প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত দীৰ্ঘদিন ধৰি বাকী থকা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে দিনটো শুভ হ’ব।

কর্কট (ড,হ)- আশা কৰা ধৰণৰ আজি সহায় লাভ কৰিব নোৱাৰিব, যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো অলপ দুখী হ’ব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আজিৰ দিনটো শুভ হ’ব। এজন ভাল বন্ধু বা কোনো প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আগুৱাই নিয়াৰ এক সুন্দৰ সুযোগ লাভ কৰিব। নিবনুৱা লোকে কৰ্মসংস্থাপনৰ সুবিধা লাভ কৰিব।

সিংহ (ম,ট)- ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। খুচুৰা বিক্ৰেতাসকলৰ বাবে আজি অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব।

কন্যা (প,থ,ঠ)- স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে বিশেষভাৱে সাৱধান হ’ব লাগিব। আজি  গুৰুতৰ ভাৱে আঘাতপ্ৰাপ্ত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। খং নিয়ন্ত্ৰণ কৰক অন্যথা এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম বেয়া হ’ব পাৰে। মেদবহুলতা আৰু অনিদ্ৰাৰ সমস্যা থাকিব পাৰে। 

তুলা (ৰ,ত)-  সুযোগৰ সুবিধা লোৱাৰ আগতে নিজৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়ক আৰু আপোনাৰ কামত মনোনিবেশ কৰক। আজিৰ দিনটোত আপোনাৰ ভাগ্য উদয় হ’ব। কামৰ ক্ষেত্ৰত কিছু বাধা আহিব পাৰে। 

বৃশ্চিক (ন,য)-আজিৰ দিনটোত উত্থান-পতনেৰে আৰম্ভ হ’ব। আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধু-বান্ধৱী আৰু আত্মীয়ই আপোনাক প্ৰতিটো কামতে সহায় কৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কতো সুখ থাকিব। কিন্তু কাৰোবাৰ লগত ধেমালি কৰি থাকোঁতে অতি সাৱধান হ’ব, কাৰণ আপোনাৰ ওপৰত খং উঠি নিজৰ মানুহেও আপোনাক এৰি যাব পাৰে।

ধনু (ধ,ভ)-  পাৰিবাৰিক জীৱনৰ ক্ষেত্ৰত মিশ্ৰিত ফলাফল লাভ কৰিব। আজিৰ দিনটো মধ্যমীয়া হ’ব । পাৰিবাৰিক বিবাদৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। পাৰিবাৰিক সমৰ্থন নাপাব, এই সময়ত পাৰিবাৰিক সম্পত্তিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বিবাদ হ’ব পাৰে।

মকৰ (খ,জ)-  আপোনাৰ মনলৈ ইতিবাচক চিন্তা আনিব। আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস আৰু শক্তি আজি খুব বেছি হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ আবেগক নিয়ন্ত্ৰণ কৰি ৰাখিব। আজি আপুনি আনৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়া উচিত কিন্তু শিশুৰ প্ৰতি অতিৰিক্ত উদাৰতাই সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব।

কুম্ভ (গ,শ,স)-শিল্পীসকলৰ শুভ হ’ব। সন্মান বাঢ়িব, আৰ্থিক দিশত শুভ হ’ব যদিও শৰীৰত আঘাত পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। বন্ধু আৰু প্ৰিয়জনৰ সৈতে সম্পৰ্ক ভাল হ’ব।

মীন (দ,চ)- ঘৰত কোনো অনুষ্ঠানৰ আয়োজনৰ কাৰণে আপোনাৰ আজি প্ৰচুৰ অৰ্থ ব্যয় হ’ব পাৰে। যি আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাব পেলাব পাৰে। কোনো লোকৰ দ্বাৰা ভাল খবৰ আহিব পাৰে। প্রেম-প্রীতি আৰু সাংসাৰি দিশত শুভ।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,479 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply