মেষ : (অ,আ, ল)- আজিৰ দিনটোত কষ্টৰ ফল লাভত ব্যৰ্থ হ’ব ৷ চৰকাৰী কাম কাজত সফলতা লাভ ৷ ধন সঞ্চয় কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক।

বৃষ (উ,ই,ব)- এজন ভাল বন্ধু বা প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত দীৰ্ঘদিন ধৰি বাকী থকা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। আপোনাৰ সম্পূৰ্ণ মনোযোগ পৰিয়ালৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ আৰু সম্পৰ্ক উন্নত কৰাত হ’ব।

মিথুন (ক,ছ)- আজিৰ দিনটোত যিকোনো আঁচনিত কৰা বিনিয়োগে আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। এজন ভাল বন্ধু বা কোনো প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আগুৱাই নিয়াৰ এক সুন্দৰ সুযোগ লাভ কৰিব। নিবনুৱা লোকে পাব কৰ্মসংস্থাপনৰ সুবিধা পাব।

কর্কট (ড,হ)-আজিৰ দিনটোত আপুনি সপলতা লাব কৰিব। আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধু-বান্ধৱী আৰু আত্মীয়ই আপোনাক প্ৰতিটো কামতে সহায় কৰিব। শত্ৰুৰ পৰা অতি সাৱধান হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি নিজকে যিকোনো ধৰণৰ বিতৰ্কৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰা উচিত।

সিংহ (ম,ট)- ব্যৱসায়ত কেৱল আকাংক্ষিত লাভ হোৱাই নহয়, সম্প্ৰসাৰণৰ সপোনটোও বাস্তৱত পৰিণত হ’ব। উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি হ’ব। পৰীক্ষা প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে কিছু ভাল খবৰ লাভ কৰিব পাৰে। কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ সম্পূৰ্ণ ফল পাব।

কন্যা (প,থ,ঠ)- আজিৰ দিনটো অতি শুভ আৰু সফল হ’ব। দিনটোৰ আৰম্ভণিতে বন্ধু-বান্ধৱীৰ সমৰ্থন লাভ কৰিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ কামৰ শলাগ ল’ব জ্যেষ্ঠসকলে। আপুনি উচ্চ পদবী লাভ কৰিব পাৰে বা গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰে।  

তুলা (ৰ,ত)-  আপোনাৰ বেছিভাগ সময় ঘৰৰ পৰা আৰু পৰিয়ালৰ পৰা কাম কৰাৰ সমস্যা সমাধানত ব্যয় হ’ব। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ লগত বিবাদ হ’ব পাৰে। আপোনজনৰ পৰা আকাংক্ষিত সমৰ্থন নাপালে মনটো অলপ দুখী হৈ থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কতো ভুল বুজাবুজিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

বৃশ্চিক (ন,য)-যদি নিজৰ সময় আৰু শক্তি পৰিচালনা কৰিবলৈ সক্ষম হয়, তেন্তে তেওঁলোকে প্ৰতিটো ক্ষেত্ৰতে আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। ইয়াৰ সমান্তৰালভাৱে নিজৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব।

ধনু (ধ,ভ)-  আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটাতে বহুত গুৰুত্ব দিব লাগিব। নিজেই আপোনজনৰ লগত ভুল বুজাবুজি বা বিবাদৰ বাবে মনটো বিচলিত হৈ পৰিব। আপুনি ঘৰত, পৰিয়ালত আৰু কৰ্মস্থলীত অতি চিন্তাশীলভাৱে কথা পাতিব লাগিব। খং উঠা আৰু আনক গালি-গালাজ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক।

মকৰ (খ,জ)- আজি সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। আপোনাৰ এই ইচ্ছা পূৰণত এগৰাকী মহিলা বন্ধুৱে অতি সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।  কৰ্মক্ষেত্ৰত কিছু অসুবিধা হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ ওপৰত অতিৰিক্ত কামৰ বোজা থাকিব। 

কুম্ভ (গ,শ,স)-  দীৰ্ঘদিন ধৰি কৰ্মসংস্থাপনৰ সন্ধানত বিচৰণ কৰি থকা লোকসকলে লাভ কৰিব পাৰে আকাংক্ষিত সুযোগ। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা লোকসকলৰ বাবেও এই সময় শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ঘৰত পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সম্পূৰ্ণ সহায় আৰু কৰ্মক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠসকলৰ সম্পূৰ্ণ সহায় থাকিব।

মীন (দ,চ)- আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱন ৰোমাঞ্চকৰ হ’ব ৷ সকলো কাম সম্পূৰ্ণ আত্মবিশ্বাসেৰে কৰিব পাৰিব ৷ ভ্ৰমণৰ যোগ ৷ নতুন বাহন ক্ৰয় কৰিব পাৰে ৷

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,481 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply