মেষ : (অ,আ, ল)- দিনটো ব্যস্ততাৰে পাৰ হ’ব । কোনোবাই আপোনাৰ লগত কোনো পাৰ্টি বা অনুষ্ঠানত বেয়া আচৰণ কৰিব পাৰে। কিন্তু তথাপিও আপুনি আপোনাৰ নিৰ্দোষ আচৰণ আৰু আচাৰ-ব্যৱহাৰৰ দ্বাৰা মানুহৰ হৃদয় জয় কৰিব।

বৃষ (উ,ই,ব) – দিনটোৰ আৰম্ভণি হতাশজনক হ’ব পাৰে। আপুনি যি অতিৰিক্ত ব্যয় কৰিব, সেইটোৱে আপোনাৰ বাজেটক বিঘ্নিত কৰিব। আপুনি ইয়াক ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰিব লাগিব। কথাবোৰ উন্নত কৰিবলৈ ঋণ ল’ব লাগিব পাৰে।

মিথুন (ক,ছ)-আজি আপুনি নিজৰ কর্মত মুক্ত অনুভৱ কৰিব৷ যুৱক-যুৱতীৰ বাবে আজিৰ দিনটো শুভ হ’ব ৷ পৰিয়ালৰ লগত সম্পর্ক ভাল হʼব ৷ আপোনাৰ দিনটো প্ৰায় ভালকৈ যাব ৷

কর্কট (ড,হ)-বিবাহ সংযোগত সফল হʼব ৷ প্ৰেমৰ সম্পর্ক ভাল হʼব ৷ আজি আপুনি অধিক সক্ৰিয় অনুভৱ কৰিব ৷ আপুনি যুক্তিসূত্ৰ আৰু চিন্তাধাৰাবোৰৰ সৈতে যুঁজিবলৈ চেষ্টা কৰিব ৷ আপোনাৰ খেলিমেলি হʼব পাৰে ৷ ভালকৈ কৰ্ম কৰিবলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিলে সফল হʼব ৷ সফলতাই লগ দি’ব ৷ এক ৰোমাঞ্চক আৰু আনন্দপূৰ্ণ ক্ষণৰ অধিকাৰী হ’ব পাৰে৷

সিংহ (ম,ট)-আপোনাৰ স্ত্ৰীৰ বাবে আপুনি প্ৰশংসা পাব আৰু সৌভাগ্য অনুভৱ কৰিব। কৰ্মত বেছি মনোযোগ দিবলগীয়া হʼব পাৰে,লক্ষ্যত সফল হʼব৷ কঠোৰ পৰিশ্ৰমে সফলতা প্ৰদান কৰিব৷ কিছু আইনি পৰামৰ্শৰ বাবে কোনো আইনজীবীৰ ওচৰলৈ যোৱাৰ পক্ষে ভাল দিন।

কন্যা (প,থ,ঠ)- আজি আপুনি আপোনাৰ আবেগ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব। প্ৰেমত শুভ। আপোনাৰ অসাধাৰণ প্ৰচেষ্টা আৰু পৰিবাৰৰ সদস্যৰ সময়মতে সমৰ্থনৰ ফলত আপুনি আকাংক্ষিত ফলাফল পাব পাৰিব । কিন্তু  মনোবল বৰ্তাই ৰাখি আপুনি কঠিন কাম কৰিব লাগিব । আপুনি এটি উত্তেজনাপূৰ্ণ নতুন পৰিস্থিতিৰ সম্মুখীন হব পাৰে, যি আপোনাক আৰ্থিকভাবে লাভবান কৰিব পাৰে।

তুলা (ৰ,ত)-আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি যত্নশীল হওঁক। ঘৰত কোনো অনুষ্ঠানৰ আয়োজনৰ কাৰণে আপোনাৰ আজি প্ৰচুৰ অৰ্থ ব্যয়  হব পাৰে । যি আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাব পেলাব পাৰে। কোনো লোকৰ দ্বাৰা ভাল খবৰ আহিব পাৰে। কিছুমানে আজি আপোনাৰ পথপ্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে। 

বৃশ্চিক (ন,য)-আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস আৰু শক্তি আজি খুব বেছি হ’ব। আপোনাৰ জ্ঞান তৃষ্ণাই আপোনাক নতুন বন্ধু গঢ়াত সহায় কৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ আবেগক নিয়ন্ত্ৰণ কৰি ৰাখিব। 

ধনু (ধ,ভ)-সমস্যাৰ সময়ত ধৈৰ্য্য নেহেৰুৱাব। যিসকলৰ এতিয়া ধন বেচি খৰছ হৈছে তেওঁলোকে আজিৰ পৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগে আৰু সংৰক্ষণ আৰম্ভ কৰিব লাগে। আজি আপুনি আনৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়া উচিত কিন্তু শিশুৰ প্ৰতি অতিৰিক্ত উদাৰতাই সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব।

মকৰ (খ,জ)-আপোনাৰ মনলৈ ইতিবাচক চিন্তা আনিব। আপুনি দীৰ্ঘম্যাদী আধাৰত বিনিয়োগ কৰিলে আপুনি যথেষ্ট লাভবান হ’ব। সকলো আপোনাৰ মতে নহ’লে হতাশ নহ’ব। এনে পৰিস্থিতিত কেতিয়াবা শিকিবলগীয়াও হয়। দূৰৰ ঠাইৰ পৰা অহা খবৰবোৰে আপোনাৰ আশাবোৰ জীয়াই ৰাখিব। আপোনাৰ দীৰ্ঘদিন ধৰি বাকী থকা আৰু আঘাতপ্ৰাপ্ত কামবোৰ এতিয়া কম প্ৰচেষ্টাৰে সহজে সম্পন্ন হ’ব। আপোনাৰ বিৰোধীসকল পৰাজিত হ’ব।

কুম্ভ (গ,শ,স)- আজি ধন খৰছ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে, সেয়েহে আপুনি লেনদেন কৰিলে বা নথিপত্ৰত স্বাক্ষৰ কৰিলে আপুনি সতৰ্ক হ’ব লাগিব। সামাজিক বাধা অতিক্ৰম কৰিবলৈ সক্ষম হব । নিজৰ কামত আগবাঢ়ি যাবলৈ হলে নতুন দক্ষতা প্ৰদৰ্শন কৰিব লাগিব। আপোনাৰ বিবাহিত জীৱন আজি অলপ সুখৰ হব ।

মীন (দ,চ)-আপোনাৰ আশা কৰা আকাংক্ষাবোৰৰ কিছু ফল পাব। বন্ধুয়ে সহায় কৰিব। আপুনি টকা পইচা অত্যাধিক খৰচ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব। আত্মীয়ৰ সৈতে সময় কটালে আপোনাৰ ক্লান্তি দূৰ হ’ব। আজি আপুনি কোনো ব্যৱসায়/আইনী নথিপত্ৰ সঠিকভাৱে নপঢ়াকৈ স্বাক্ষৰ নকৰিব। আজি আপুনি গুৰুত্বপূৰ্ণ সমস্যাবোৰৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়া উচিত। 

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,570 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply