মেষ : (অ,আ, ল)- শাৰীৰিক ক্ষেত্ৰত আজিৰ দিনটো শুভ। শিক্ষাৰ্থীৰ মনৰ অসন্তুষ্টি বাঢ়িব পাৰে। কৰ্ম,আৰ্থিক আৰু ব্যৱসায়ত সামান্য উন্নতি হ’ব। ঘৰুৱা দিশত শুভ।

বৃষ (উ,ই,ব)-সন্ধিয়াৰ পৰা মনত যথেষ্ঠ উৎসাহ বৃদ্ধি পাব পাৰে। সাহিত্য-সংস্কৃতিৰ লগত জড়িত থকা সকলৰ সফলতা লাভৰ যোগ। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

মিথুন (ক,ছ)- দিনটো শৰীৰ  ঠিকে যাব যদিও সন্ধিয়াৰ পৰা কিছু অশান্তি আহিব পাৰে। ৰাজনৈতিক ব্যক্তিৰ সফলতাৰ যোগ। কৰ্ম,বাণিজ্য আৰু আৰ্থিক দিশত কিছু লাভৱান হ’ব।

কর্কট (ড,হ)- কৰ্মত নতুন সংযোগ। আৰ্থিক উন্নত বা কৰ্মোন্নতিৰ পৰিকল্পনাত যোগাত্মক দিশ। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব। অৰ্থ হানি।

সিংহ (ম,ট)-আত্নপ্ৰতিষ্ঠাৰ চেষ্টাত যোগাত্মক ইংগিত। প্ৰাপ্য ধন পোৱাত বাধা। যিকোনো কৰ্ম বা ব্যৱহাৰত বাধাৰ মুখামুখি,শংকাই দেখা দিবও পাৰে। পৰাপক্ষত নিজৰ সুনাম ৰক্ষা কৰাৰ যত্ন কৰক।

কন্যা (প,থ,ঠ)-বিশ্বাসঘাতকৰ দৰে লোকৰ সংযোগ। ঘৰত কোনো মাংগলিক কামৰ যো-জা হ’ব পাৰে।ব্যৱসায়-বাণিজ্যত জড়িত যদি মনোযোগ দিয়ক প্ৰচুৰ উন্নতিৰ যোগ।সামাজিক কামত নেতৃত্ব লোৱা ব্যক্তিৰ বাবে উন্নত দিন।

তুলা (ৰ,ত)-আপোনাৰ কৰ্মোন্নতিত বিপৰীত লিংগৰ প্ৰভাৱ পৰিব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখৰ হ’ব।বিদ্যাৰ্থীৰ একাগ্ৰতা বৃদ্ধি পাব। শত্ৰুৰ ষড়যন্ত্ৰ সফল নহ’ব। স্বাস্থ্য খুব উন্নত নহয়।

বৃশ্চিক (ন,য)- আজিৰ দিনটো শুভ। বেপাৰ-বাণিজ্যত জড়িত সকলৰ প্ৰচুৰ উন্নতি। মাটি-বাৰী বা অন্য সা-সম্পত্তি লোৱাৰ কথা ভাবিব পাৰে। মনত নতুন পৰিকল্পনাই গজালি মেলিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত প্ৰতিকূল বুলি ক’ব নোৱাৰি।

ধনু (ধ,ভ)- দিনটো আপোনাৰ তুলনামূলকভাৱে শুভ। কাম-কাজৰ ব্যস্ততা বাঢ়িব পাৰে। প্ৰাপ্য ধন আদায় হ’ব পাৰে। ৰাজনীতিকৰ পক্ষে দিনটো পীড়াদায়ক ৰূপে পৰিগণিত হ’ব পাৰে।

মকৰ (খ,জ)-সামাজিক কৰ্মত জড়িত থকাজনৰ পক্ষে সুনাম বৃদ্ধিৰ সম্ভাৱনা। বাকসংযম অটুট ৰখা বাঞ্চনীয়। মানসিক উদ্বেগ বৃদ্ধি পাব। মনোবলেৰে সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰিব।

কুম্ভ (গ,শ,স)-দিনটো আপোনাৰ বাবে সমস্যা মুক্ত হৈ উঠিব। কাম-কাজৰ ব্যস্ততা বাঢ়িব পাৰে। প্ৰাপ্য ধন আদায় হ’ব পাৰে।

মীন (দ,চ)-দিনটো তুলনামূলকভাৱে শুভ ৰূপে গণ্য হ’ব পাৰে। হাতলৈ ধন অহাৰ সম্ভাৱনা। কৰ্মত সাৱধানতা মানি চলিব। পাৰিবাৰিক সমস্যা কমিব পাৰে।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,390 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply