মেষ : (অ,আ, ল)- আপোনাৰ ব্যৱহাৰ উদাৰ হোৱা জৰুৰী আৰু পৰিয়ালৰ লগত মৰম ভৰা সময় অতিবাহিত কৰক। আপুনি বহুদিনীয়া বেমাৰৰ পৰা অলপ শান্তি অনুভৱ কৰিব।আপোনাৰ যিকোনো ভুল নিৰ্ণয়ে অন্যৰ ওপৰত বহুত বেয়া প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে যাৰ বাবে আপুনি মানসিক ভাৱে হতাশ হৈ পৰিব পাৰে। এই ৰাশিৰ লোক সকল ঘৰৰ সেইবোৰ সদস্যৰ পৰা দূৰত থাকক যি পইচা এবাৰ ধাৰলৈ ললে ঘুৰাই দিব নিবিচাৰে। কোনোবা তৃতীয় ব্যক্তিৰ হস্তক্ষেপ আপোনাৰ আৰু প্ৰিয়জনৰ মাজত সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

বৃষ (উ,ই,ব) –আজি আপুনি অলপ কামৰ পৰা অব্যাহতি লৈ আৰাম কৰক আৰু এনেকুৱা কাম কৰক যি কৰি আপুনি ভাল পায়। অপ্ৰত্যাশিতভাৱে আগমণ হোৱা অতিথিৰ বাবে আপুনি যিবোৰ বস্তু অহা মাহত কিনিব লাগিব বুলি ভাবিছিল সেইবস্তুতো আপোনাৰ অযথা খৰচ হব পাৰে। দিনটোৰ শেষত কোনোবা পূৰণি মিত্ৰক লগ পাব পাৰে।

মিথুন (ক,ছ)-আপোনাৰ আকৰ্ষণীয় ব্যক্তিত্বই  আনক আকৰ্ষিত কৰিব। দীঘলীয়া সময়ৰ পৰা পাবলগীয়া পইচা আজি অৱশেষত আপুনি পাই যাব। আজি আপোনাৰ তাত পৰ্যাপ্ত পৰিমাণৰ অৰ্থৰ লগতে মনত শান্তিও থাকিব। বৈবাহিক বন্ধনত বন্ধনৰ বাবে ভাল সময় হ’ব। 

কর্কট (ড,হ)-  ব্যক্তিগত সমস্যাই আপোনাৰ মানসিক শন্তি ভংগ কৰিব পাৰে। অনাহকত কথা কোৱাতকৈ ভাল হ’ব আপুনি শান্ত হৈ থাকক । মনত ৰাখিব সংবেদশীল কামৰ জৰিয়তে আপুনি জীৱনটোক এক অৰ্থ প্ৰদান কৰিব পাৰে। আজি আপুনি আৰু জীৱন সংগীয়ে ভাল সংবাদ লাভ কৰিব পাৰে।

সিংহ (ম,ট)- বিবাহিত দম্পতী সকলক আজি সন্তানৰ শিক্ষাৰ বাবে ভালেখিনি অৰ্থ খৰচ কৰিবলগীয়া হব পাৰে। সন্তানক আপোনাৰ উদাৰ ভাৱৰ অনাহকত লাভ উঠাব নিদিব। আজি আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ লোক সকল আপোনাৰ লগত সময় অতিবাহিত কৰিব বিচাৰিব কিন্তু নিজৰ মনটো শান্ত কৰি ৰাখিব বাবে আপুনি অকলে সময় অতিবাহিত কৰিব বিচাৰিব। বৈবাহিক সুখৰ দৃষ্টিকোণৰ ফালৰ পৰা আজি আপুনি কিবা বিশেষ উপহাৰ লাভ কৰিব পাৰে।

কন্যা (প,থ,ঠ)-আজি আপুনি অলপ কামৰ পৰা অব্যাহতি লৈ আৰাম কৰক আৰু এনেকুৱা কাম কৰক যি কৰি আপুনি ভাল পায়। অপ্ৰত্যাশিতভাৱে আগমণ হোৱা অতিথিৰ বাবে আপুনি যিবোৰ বস্তু অহা মাহত কিনিব লাগিব বুলি ভাবিছিল সেইবস্তুতো আপোনাৰ অযথা খৰচ হব পাৰে। দিনটোৰ শেষত কোনোবা পূৰণি মিত্ৰক লগ পাব পাৰে।

তুলা (ৰ,ত)-এই ৰাশিৰ ব্যৱসায়ী সকল আজি কোনোবা ঘনিষ্ঠই দিয়া ভুল উপদেশৰ বাবে চিন্তিত থাকিব। আপোনাৰ ওচৰৰ কোনোবাই সহায়ৰ বাবে আপোনাৰ ওচৰলৈ আহিব পাৰে। আজিৰ দিনটো বিত্তীয় ক্ষেত্ৰত  অতি শুভ দিন।

বৃশ্চিক (ন,য)- যিবোৰ বস্তু দীৰ্ঘদিন ধৰি স্থগিত হৈ আছে পুনৰ খুলিব পাৰে। আপুনি এটা চমু ভ্ৰমণৰ জৰিয়তে কাৰোবাক লগ পাব পাৰে। আজি আপোনাক অতীতত কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ বাবে পুৰস্কৃত কৰা হ’ব পাৰে। পৰৱৰ্তী সময়ত কি কৰিব লাগে সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়।

ধনু (ধ,ভ)-পুৰণি সুযোগবোৰ পুনৰ উদ্ভৱ হ’ব পাৰে। যদি কোনোবাই আপোনাৰ ব্যক্তিগত বিষয়ত হস্তক্ষেপ কৰিব বিচাৰে, তেন্তে সেইবোৰ পোনপটীয়াকৈ নকৰাই ভাল। কম বয়সীয়া লোকসকলে এক বিভ্ৰান্তিকৰ পৰিস্থিতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

মকৰ (খ,জ)-যদি আপুনি আপোনাৰ জীৱনত কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল’ব লগা হয় তেন্তে আপুনি বিভ্ৰান্ত হ’ব পাৰে। ভৱিষ্যতে আগবাঢ়ি যোৱাৰ পৰিকল্পনা আজি কৰিব লাগিব। অৱশ্যে, কামত নতুন সুযোগ আহি আছে। 

কুম্ভ (গ,শ,স)- কামৰ বাবে ভ্ৰমণ ফলপ্ৰসূ হ’ব পাৰে।  আগন্তুক দিনবোৰত কামৰ চাপ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে, সেয়েহে কিছু সময়ৰ বাবে বিৰতি লোৱা প্ৰয়োজন। কৰ্মক্ষেত্ৰত উচ্চপদস্থ বিষয়াই প্ৰশংসা লাভ কৰিব পাৰে।

মীন (দ,চ)-আপুনি বহুদিনীয়া বেমাৰৰ পৰা অলপ শান্তি অনুভৱ কৰিব। ঘৰুৱা বিষয় সমূহত অতি সোনকালে গুৰুত্ব দিয়াৰ প্ৰয়োজন আছে। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত আজিৰ দিনটো অলপ কষ্টকৰ হ’ব।যিসকল বিবাহিত তেওঁলোকে আজি নিজৰ সন্তানৰ পঢ়া শুনাৰ ওপৰত বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন খৰচ হব। 

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,599 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply