বুলেন বৰুৱা

খুমটাই: সান্ধ্যআইনৰ সুযোগ লৈ খুমটাইত চোৰৰ দপদপনি ৷ নিশা খুমটাইৰ বেতিয়নী কাকতি গাঁৱৰ পৰা চোৰে নিলে প্ৰায় ৫ লাখতকৈও অধিক মূল্যৰ কেইবাজোপা সাঁচি গছ ৷ বুলেন বৰুৱা নামৰ লোকজনৰ বাৰীৰ পৰাই সান্ধ্যআইনৰ মাজতে চোৰে কাটি নিলে ১৪/১৫ জোপা সাঁচি গছ ৷

দৰিদ্ৰ পৰিয়ালটোৰ জীৱন নিৰ্বাহৰ সম্বল আছিল সাঁচি খেতি | এই খেতিৰ দ্বাৰাই একমাত্ৰ ছোৱালীজনীকো কলেজত পঢুৱাইছিল পৰিয়ালটোৱে ৷ এতিয়া প্ৰায় ৫ লক্ষাধিক টকা মূল্য সাঁচি গছ চুৰে নিয়াত পৰিয়ালটোৰ মূৰতে সৰগ ভাগি পৰা যেন হৈছে ৷

সাঁচি গছ

পুৱাই ঢেকীয়াল আৰক্ষী চকীত খবৰ দিলে যদিও এই বিষয়বোৰ লৈ বিশেষ গুৰুত্ব নাই আৰক্ষীৰ ৷ বিগত কিছুদিনৰ পৰা বহু সাঁচি বেপাৰী তেওঁলোকৰ গছ চাবলৈ আহি আছিল আৰু এতিয়া চুৰি হোৱাত পৰিয়ালটোৰ লোকে সন্দেহ কৰিছে সেই বেপাৰীসকলকে ৷

সান্ধ্যআইনৰ মাজতে ৫ লক্ষাধিক টকাৰ সাঁচি গছ চুৰি হোৱাৰ কাণ্ডই এতিয়া চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে সমগ্ৰ খুমটাই অঞ্চলত ৷ খুমটাই অঞ্চলৰ বেছি সংখ্যক লোকেই সাঁচি খেতিৰে স্বাৱলম্বী হোৱাৰ সময়তে এই চুৰি কাণ্ডই সকলোকে আচম্বিত কৰিছে

লগতে পঢ়ক বকোৰ গাৰো যুৱতীয়ে কঠালৰ চিপছ বনাই আৰ্থিকভাৱে লাভান্বিত হৈছে

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 5,128 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply