গোলাঘাটঃ গোলাঘাট জিলাৰ খুমটাইত কেইবাখনো চাহ বাগিচাত কোভিডে লৈছে কাল ৰূপ ৷ খুমটাইৰ শাওঁতলী আৰু বৰফলং চাহ বাগিচাত আজিও বাহাল আছে কন্টেইনমেন্ট জ’ন ৷

খুমটাইৰ কেইবাখনো চাহ বাগিচাত মহামাৰী কৰোনাত আক্ৰান্ত হৈছে শতাধিক চাহ শ্ৰমিক ৷ কোভিডে সংহাৰী ৰূপ লোৱা খুমটাইৰ কেইবাখনো চাহ বাগিচাৰ কন্টেইনমেন্ট জ’নত মঙলবাৰে চাহ শ্ৰমিকৰ অৱস্থাৰ বুজ ল’লে সাংসদ কামাখ্যা প্ৰসাদ তাছাই ৷

শাওঁতলী,গৰঙা,বৰফলং আদি কেইবাখনো চাহ বাগিচাৰ চাহ শ্ৰমিকৰ পৰিস্থিতিৰ বুজ লোৱাৰ লগতে বাগিচাৰ পৰিচালক আৰু আটছাৰ লগত মত বিনিময় কৰে সাংসদ গৰাকীয়ে ৷

বাগিচাৰ শ্ৰমিকৰ শৰীৰত আৰম্ভ হোৱা গণ সংক্ৰমণে অশনি শংকেত অনাৰ লগতে সকলোকে শংকিত কৰি তুলিছে ৷

চৰকাৰে বাগিচা কৰ্তৃপক্ষক SOP জাৰি কৰিছে কোভিডৰ সংক্ৰমণ ৰোধৰ বাবে ৷

চৰকাৰৰ SOP মানি বাগিচা অঞ্চলৰ কোভিড আক্ৰান্ত সকলক চিকিৎসালয় আৰু বাগিচাতে স্থাপন কৰা কোভিড কেয়াৰ চেন্টাৰলৈ স্থানান্তৰিত কৰিছে ৷

খুমটাইৰ কন্টেইনমেন্ট জ’নত থকা লোকসকলৰ কোনো ধৰণৰ অসুবিধা নোহোৱাকৈ সকলো অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰী যোগান ধৰিছে স্থানীয় বিধায়ক মৃণাল শইকীয়াৰ লগতে বাগিচা কৰ্তৃপক্ষই ৷

আৰু পঢ়কঃফকিৰগঞ্জ মডেল হাস্পাতালত জৰুৰী ৰোগীৰ বাবে সুবিধা নথকাৰ অভিযোগ

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 5,272 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply