ছয়গাঁৱত মহিন্দ্ৰাৰ নতুন উন্নতমানৰ টেক্টৰ মুকলি

ছয়গাঁও: বিশ্বৰ আগশাৰীৰ গাড়ী নিৰ্মাতা মহিন্দ্ৰাৰ এছ পি প্লাচ নামৰ এখন অতি উন্নতমানৰ টেক্টৰ শুকুৰবাৰে ছয়গাঁওস্থিত ডিলাৰত মুকলি কৰা হয় ৷ ছয়গাঁৱৰ ভাটাপাৰাত থকা এম এ জি হুইলচ ইণ্ডিয়া প্ৰাইভেট লিমিটেড নামৰ ডিলাৰটোত মুকলি কৰা হয় এই অত্যাধুনিক টেক্টৰখন ৷

শুকুৰবাৰে অনুষ্ঠিত এই মুকলি অনুষ্ঠানত অঞ্চলটোৰ কেইবাগৰাকী খেতিয়ক,টেক্টৰৰ দ্ৰাইভাৰৰ লগতে গ্ৰাহকো উপস্থিত থাকে ৷ অনুষ্ঠানত উপস্থিত আটাইকে একোখনকৈ ফুলাম গামোচাৰে আদৰণি জনোৱা হয় ৷ নাৰিকল ভাঙি টেক্টৰখন মুকলি কৰাৰ লগতে নতুন টেক্টৰখনৰ সা সুবিধাৰ বিষয়ে এল চি ডিত দেখুওৱা হয় ৷

প্ৰথমবাৰৰ বাবে বজাৰলৈ অহা এই টেক্টৰখনৰ ৬ বছৰৰ গেৰাণ্টিৰ লগতে ইন্ধন খৰচ কম বুলি ডিলাৰটোৰ স্বত্বাধিকাৰীয়ে জানিবলৈ দিয়ে ৷ লগতে এই মাহত এইখন টেক্টৰ ক্ৰয় কৰা গ্ৰাহকলৈ বাম্পাৰ অফাৰ হিচাপে ৰটাভেটৰ আৰু ট্ৰেইলৰ আগবঢ়োৱা হৈছে ৷

এই অনুষ্ঠানত গ্ৰাহক সেৱা প্ৰৱন্ধক জাফৰি আহমেদ , এৰিয়া মেনেজাৰ ইণ্ডিকা ভূঞা,দুই প্ৰৱন্ধক ক্ৰমে দেৱজিৎ ঠাকুৰীয়া আৰু সুভান সিনহা উপস্থিত থাকে ৷

লগতে পঢ়ক কেনেদৰে চলিছে আভ্যন্তৰীণ জল পৰিবহণ বিভাগৰ দিচাংমুখ ফেৰী ঘাট

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 5,285 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply