নিউজ ডেস্কঃ বৃহস্পতিবাৰে টি-২০ বিশ্বকাপৰ ছেমি ফাইনেলত ভাৰতে ইংলেণ্ডৰ সৈতে যুঁজিব। সেই খেলখনৰ আগতে, অধিনায়কৰ আঘাতে ভাৰতীয় দলটোক চিন্তিত কৰি ৰাখিব। 

ৰোহিত শৰ্মাই এডিলেডনেটত অনুশীলনৰ সময়ত তেওঁৰ সোঁ হাতত আঘাত পাইছিল। ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ছেমি ফাইনেল খেলৰ পূৰ্বে এডিলেডত অনুশীলনৰ সময়ত ভাৰতৰ অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই সোঁ হাতত আঘাত প্ৰাপ্ত কৰিছে। 

ৰোহিত শৰ্মাই সোঁ হাতত আঘাত পোৱাৰ পিছতো বেটিং অনুশীলনৰ বাবে নেটলৈ উভতি আহিছিল। ভাৰতৰ অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই মঙলবাৰে অনুশীলনৰ সময়ত সোঁ হাতত আঘাত পাইছিল। ফিজিঅ’ৰ যত্নৰ পিছত হিটমেনে পুনৰ বেটিং কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল। 

অৱশ্যে, বলটো বেটত আঘাত কৰাৰ পিছত, তেওঁক হেণ্ডেলৰ পৰা সোঁ হাতআঁতৰ কৰা দেখা গৈছিল। ৰোহিতে মাত্ৰ এটা বল খেলাৰ পিছত অস্বস্তি অনুভৱ কৰাৰ বাবে তৎক্ষণাৎ প্ৰশিক্ষণ বন্ধ কৰিছিল। অৱশ্যে, ভাৰতীয় অধিনায়কে খেলপথাৰ এৰি যোৱা নাছিল। 

হিটমেনক কিছু সময়ৰ বাবে তেওঁৰ সোঁ হাতৰ মণিবন্ধত বৰফ ঘঁহি থকা দেখা গৈছিল। ফিজিঅ’ৰ তেওঁৰ ওপৰত তীক্ষ্ণ দৃষ্টি আছিল। ৰোহিতে প্ৰায় ৪০ মিনিটৰ বাবে আঘাতৰ ঠাইত বৰফ ঘঁহি নেটলৈ উভতি আহিছিল। তেওঁ ধীৰ থ্ৰো ডাউনত বেটটো ৰাখি মণিবন্ধৰ অৱস্থা পৰীক্ষা কৰিছিল।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,578 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply