নিউজ ডেস্কঃ ‘আজাদী কা অমৃত মহোৎসৱ’ আৰু বাংলাদেশ স্বাধীনতাৰ সোণালী জয়ন্তী বৰ্ষ উপলক্ষে ২৯ অক্টোবৰৰ পৰা ৩১ অক্টোবৰলৈকে শিলচৰত তিনিদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে শিলচৰ-চিলেট উৎসৱ অনুষ্ঠিত হ’ব।

কেন্দ্ৰীয় সংস্কৃতি মন্ত্ৰণালয়ৰ অধীনত ইণ্ডিয়া ফাউণ্ডেচনে চুবুৰীয়া দেশসমূহৰ সৈতে ভাৰত -বাংলাদেশৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰাৰ বাবে কাম কৰা সংগঠন ফ্ৰেণ্ডছ অৱ বাংলাদেশৰ সহযোগত তিনিদিনীয়াকৈ এই অনুষ্ঠানটো আয়োজন কৰিব।

এই অনুষ্ঠানত উত্তৰ-পূবৰ কেইবাখনো ৰাজ্যখনৰ কেইবাজনো কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী আৰু মুখ্যমন্ত্ৰীৰ লগতে বিদেশী প্ৰতিনিধিসকল উপস্থিত থাকিব।  

শনিবাৰে শিলচৰত সংবাদ মাধ্যমৰ আগত সাংসদ ড০ ৰাজদীপ ৰয়ে উল্লেখ কৰে যে দেশৰ স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ উপলক্ষে অসমত অনুষ্ঠিত হোৱা এইটো প্ৰথমটো বিশাল আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় উৎসৱ।

সংবাদমেলত ভাষণ প্ৰদান কৰি সাংসদ ৰয়ে উল্লেখ কৰে যে অনুষ্ঠানটোৰ জৰিয়তে আমি দুয়োখন দেশৰ কলা, সংস্কৃতি আৰু খাদ্যৰ আন্তঃমিশ্ৰণৰ উপৰিও আমি দুয়োখন দেশৰ সমস্যা সমাধান কৰিবলৈ সক্ষম হ’ম।”

“চিলেট ১৯৪৭ চনত ভাৰতৰ পৰা বিভাজন কৰা হৈছিল। এই অনুষ্ঠানটোৱে সামাজিক আৰু ৰাজনৈতিকভাৱে দুয়োখন দেশৰ মাজৰ ব্যৱধান দূৰ কৰিবলৈ কাম কৰিব ।”

সংবাদমাধ্যমৰ আগত বাংলাদেশৰ মেজৰ জেনেৰেল (অৱসৰপ্ৰাপ্ত) চামছুল আৰফিনে কয় যে এই অনুষ্ঠানটোৱে বাংলাদেশ আৰু ভাৰতৰ মাজৰ বহু পুৰণি সম্পৰ্কক অধিক শক্তিশালী কৰিব।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,578 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply