মেষ : (অ,আ, ল)- মেঘৰাশিৰ লোকসকলৰ আজিৰ দিনটো অপাৰ সফলতা প্ৰাপ্তৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনালোকৰ ওচৰত পৰ্যাপ্ত সময় থাকিব আৰু এই সময়ৰ আপুনি সদব্যৱহাৰ কৰিব। আপুনি আজি মানসিক শান্তি লাভ কৰিব। আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে এটি চমু ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। আপোনাৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি কৰিবলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব।

বৃষ (উ,ই,ব) – আপোনাৰ শান্ত শৈলীয়ে এনে এজন ব্যক্তিক আকৰ্ষিত কৰিব যি সোনকালেই আপোনাৰ জীৱনত অতি ঘনিষ্ঠ হৈ পৰিব, আৰু আপোনাৰ হৃদয় আৰু ধাৰণাবোৰ ভাগ বতৰা কৰিবলৈ বন্ধুতকৈ অধিক। আপুনি ব্যৱসায়টো আগবঢ়াবলৈ সকলো সম্ভৱ প্ৰচেষ্টা কৰিব আৰু যথেষ্ট সফল হ’ব। আবেলি শান্তিপূৰ্ণ হ’ব।

মিথুন (ক,ছ)-আপোনাৰ সঙ্গী আপোনাৰ কামত খুব আনন্দিত হ’ব। এজন ঘনিষ্ঠ বন্ধুৱে আপোনাক সহায় কৰিবলৈ আপোনাক পৰামৰ্শ দিবলৈ গৈ আছে যি আপোনাৰ সম্পৰ্কক লাভান্বিত কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপুনি আপোনাৰ লক্ষ্যবোৰক সৰ্বাধিক অগ্ৰাধিকাৰ দিব আৰু আপুনি যিমান সম্ভৱ সোনকালে আপোনাৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব।

কর্কট (ড,হ)-আপুনি আপোনাৰ সঙ্গীৰ সৈতে সুখী হ’ব যিয়ে আপোনাক ইমান প্ৰশংসাৰে আকৰ্ষিত কৰে। অবিবাহিত লোকসকলে বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ মুখ্য অগ্ৰাধিকাৰ হ’ব এই সময়ত আপোনাৰ সম্পৰ্ক।

সিংহ (ম,ট)- আৱেগিকভাৱে স্থিৰ হৈ থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক যাতে আপুনি হৃদয়ৰ বিষয়বোৰ অধিক ব্যৱহাৰিক ভাৱে নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে। শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে আজিৰ দিনটো শুভ। আপুনি বন্ধুবৰ্গৰ সংগত যথেষ্ট মানসিক শান্তি অনুভৱ কৰিব।

কন্যা (প,থ,ঠ)-আপুনি আপোনাৰ হৃদয়ৰ সংগীৰ সৈতে কথা-বতৰা হওঁতে আপুনি কিছু সৃজনশীল মনৰ পৰিচয় দিব। আপুনি আবেগ-অনুভূতি প্ৰকাশৰ বাবে আৰু কিছু বিচাৰিব। ব্যৱসায়ত আপুনি ভাল আয় কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আপুনি আপোনাৰ জ্যেষ্ঠ কৰ্মীৰ সৈতে কিছু গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয় আলোচনা কৰিব। আপোনাৰ দৃষ্টিভংগীয়ে তেওঁলোকক মুগ্ধ কৰিব। আপোনাৰ প্ৰভাৱ বৃদ্ধি পাব।

তুলা (ৰ,ত)- তুলা ৰাশিৰ লোকসকলৰ আজিৰ দিনটো শাৰীৰিক আৰু মানসিক দিশত অশান্তি কমিব পাৰে। কর্ম, বাণিজ্য আৰু আর্থিক দিশত অলপ শুভ কাৰক।শিক্ষার্থী, সাহিত্যিক, শিল্পীসকলৰ হতাশাৰ মাজতাে উন্নতি কাৰক হ’ব। ৰাজনীতিক আৰু সমাজকর্মীৰ উন্নতিৰ যােগাযােগ।সংখ্যাতত্ত্বৰ ফালৰ পৰা দিনটো যথেষ্ট শুভ কাৰক হ’ব।

বৃশ্চিক (ন,য)- বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলৰ আজিৰ দিনটো শাৰীৰিক দিশত শুভ কাৰক হ’ব। মনৰ অশান্তি থাকিব পাৰে। পৰিয়ালৰ অশান্তিৰ যােগ শিক্ষার্থী,, সাহিত্যিক, শিল্পী, খেলুৱৈৰ নিৰাশাৰ মাজততা শুভ কাৰক প্রচেষ্টা চলিব।ৰাজনীতিক আৰু সমাজকর্মীৰ অশান্তিৰ মাজেৰেও লাভৰযােগ। কর্ম, বাণিজ্য আৰু আর্থিক অলপ উন্নতি কাৰক।

ধনু (ধ,ভ)- ধনু ৰাশিৰ লোকসকলৰ আজিৰ দিনটো শাৰীৰিক কিছু শুভ। কোনাে কথাত মনৰ অশান্তি বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। শিক্ষার্থী, শিল্পীৰ মনত অশান্তি থাকিলেও কিছু সুফল লাভৰ যােগ।কর্ম, বাণিজ্য আৰু আর্থিকত আংশিক লাভৰ যােগ। প্ৰেমত আৰু সাংসাৰিক শুভ।

মকৰ (খ,জ)- পুৰণা বন্ধুৰ লগত সাক্ষাতৰ সম্ভাৱনা আছে৷ আর্থিকত মজলীয়া ফল পাব৷ বিদ্যাত মধ্যম৷ ব্যৱসায়ত উন্নতিৰ যোগ৷

কুম্ভ (গ,শ,স)-  বিদ্যার্থীৰ বাবে আজি দিনতো ভালেই দেখা যায়৷ কর্তব্যত আগ্রহ বাঢ়িব৷ ব্যৱসায়–বাণিজ্যৰ ক্ষেত্রত গুৰুতৰ একো সিদ্ধান্ত নোলোৱাই ভাল৷

মীন (দ,চ)- কোনো কর্মত আনন্দ পাব৷ হঠাৎ অর্থ লাভৰ আশা কৰিব পাৰে৷ মাতৃৰ শৰীৰ বেয়া নহ’ব৷ শুভ বর্ণ ক’লা৷ ক’লা ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধি ভ্রমণ কৰিলে সুফল পাব৷

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,333 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply