নিউজ ডেস্ক : ভ্ৰমণ কৰি কোনে ভাল নাপায়? কিন্তু আপুনি কেতিয়াবা ভ্ৰমণ কৰিবলৈ নিজাকৈ বিমান নিৰ্মাণ কৰাৰ কথা ভাবিছেনে ? কেৰেলাৰ বাসিন্দা অশোক আলিছেৰিল থামাৰক্ষনে পৰিয়ালৰ সৈতে ছুটীত যাবলৈ এখন চাৰিজনীয়া বিমান নিৰ্মাণ কৰিছে। বিধায়ক এ ভি থামাৰাক্ষনৰ পুত্ৰ অশোক আলিছেৰিল থামাৰক্ষনে পালাক্কাড ইঞ্জিনিয়াৰিং কলেজৰ পৰা বিটেক সম্পূৰ্ণ কৰি ২০০৬ চনত স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰীৰ বাবে ব্ৰিটেইনলৈ গুচি যায়।

নিজাকৈ এটা বিমান নিৰ্মাণ কৰাৰ চিন্তা তেওঁৰ মনলৈ আহে ক’ভিডৰ বাবে ঘোষণা কৰা লকডাউনৰ সময়ত। দ্য ছানৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি প্ৰায় ১.৪ কোটি টকা আৰু ১৫০০ ঘণ্টা খৰচ কৰি অশোক আলিছেৰিল থামাৰক্ষনে নিৰ্মাণ কৰে এখন নিজা চাৰিজনীয়া বিমান। দ্য ছানৰ সৈতে হোৱা কথা-বতৰাত অশোক আলিছেৰিল থামাৰক্ষনে নিজৰ অভিজ্ঞতাৰ বিষয়ে বৰ্ণনা কৰি কয়, “এয়া নতুন খেলনা এটা থকাৰ দৰেই, বহুত বেছি ৰোমাঞ্চকৰ বাহিৰে। আমি প্ৰথম লকডাউনৰ সময়ত টকা সঞ্চয় কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিলো আৰু আমি সদায় আমাৰ নিজা বিমান থকাটো বিচাৰিছিলোঁ। প্ৰথম কেইমাহমানত আমি বহুত টকা সঞ্চয় কৰিছিলোঁ”।

অশোক আলিছেৰিল থামাৰক্ষনেৰ পত্নী অভিলাষাই এই সম্পৰ্কে কয় যে অশোকে যোৱা দুবছৰত অবিশ্বাস্যভাৱে কাম কৰিছে আৰু এতিয়া তেওঁলোকৰ সপোন অৱশেষত পূৰণ হ’ল।বৰ্তমান ফৰ্ডত কৰ্মৰত অশোক আলিছেৰিল থামাৰক্ষনে কয় যে তেওঁ পাইলটৰ অনুজ্ঞাপত্ৰ লাভ কৰাৰ পিছত প্ৰথম অৱস্থাত ভ্ৰমণৰ বাবে দুই আসনৰ সৰু বিমান ভাড়াত লৈছিল। অৱশ্যে পৰিয়ালৰ ফালে চাই তেওঁ বুজি পালে যে তেওঁক নিজৰ ব্যক্তিগত বিমানৰ প্ৰয়োজন। প্ৰথম লকডাউনৰ সময়ছোৱাত পৰিয়ালটোৱে কেনেকৈ ধন সঞ্চয় কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল আৰু প্ৰথম কেইমাহমানত তেওঁলোকে ভাল পৰিমাণৰ ধন ৰাহি কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল সেই বিষয়ে তেওঁ বুজাই দিয়ে।

লগতে পঢ়ক –  শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ কলাক্ষেত্ৰত উদযাপিত হ’ব অসম যুৱ অলিম্পিক, ২০২২ ৰ সামৰণি অনুষ্ঠান

নিজে নিৰ্মাণ কৰা বিমানখনত উঠি তেওঁ বহু ঠাইলৈ গৈছে। এই ঠাইসমূহৰ ভিতৰত জাৰ্মানী, অষ্ট্ৰিয়া, চেক গণৰাজ্যকে ধৰি ইউৰোপৰ বহু দেশ আছে। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতেও তেওঁ এই বিমানখনেৰে বহু ঠাই ভ্ৰমণ কৰিছে। তেওঁ এতিয়া আশা কৰিছে যে ভাৰতীয় আইনত ঘৰতে নিৰ্মিত বিমানকো অনুমতি দিয়া হ’ব কাৰণ সমগ্ৰ পৰিয়ালটোৱে ছুটীৰ বাবে ঘৰলৈ উভতি আহিব বিচাৰিছে। অভিলাষাই বুজাই দিলে যে কেনেকৈ এই প্ৰকল্পটোৱে পৰিয়ালটোলৈ ইমান উত্তেজনা কঢ়িয়াই আনিছিল। পৰিয়ালটোৱে প্ৰথম ছুটী হিচাপে নিউকেইলৈ বিমান যাত্ৰাৰ বুকিং কৰিছিল।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,595 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply