নিউজ ডেস্কঃ ইলন মাস্কে ছ’চিয়েল মিডিয়া কোম্পানী টুইটাৰৰ অধিগ্ৰহণ কৰাৰ পিছতে টুইটাৰৰ চাৰিজন শীৰ্ষ বিষয়াক অপসাৰণ কৰিছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে ভাৰতীয় বংশোদ্ভূত মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া পৰাগ আগৰৱালা, আইনী পৰিক্ৰমা কাৰ্যবাহী বিষয়া বিজয় গাড্ডে, মুখ্য বিত্তীয় বিষয়া নেড চেহগল আৰু সাধাৰণ পৰামৰ্শদাতা ছিন এজেট। খবৰ অনুসৰি, ছিন এজেটক ভৱনটোৰ পৰা উলিয়াই দিয়া হৈছে। ছিন এজেট ২০১২ চনৰ পৰা কোম্পানীটোৰ সৈতে জড়িত আছিল। ব্লুমবাৰ্গৰ মতে, মাস্কৰ প্ৰথম লক্ষ্য হৈছে কোম্পানীটোৰ গৰাকী হোৱাৰ লগে লগে নেতৃত্ব সলনি কৰা।

শ্বেয়াৰ ধাৰকসকলক প্ৰতিটো শ্বেয়াৰত $৫৪.২০ পৰিশোধ কৰা হ’ব আৰু টুইটাৰে ব্যক্তিগত কোম্পানী হিচাপে কাম কৰিব।

উল্লেখ্য যে, টুইটাৰ ক্ৰয়ৰ চুক্তি সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ আমেৰিকাৰ ডেলাৱেৰ আদালতে ইলন মাস্কক ২৮ অক্টোবৰ ২০২২ৰ সন্ধিয়া ৫বজালৈকে সময় দিছিল। ইয়াৰ পাছতেই টেসলা আৰু স্পেচএক্স কোম্পানীৰ মালিক ইলন মাস্ক সামাজিক মাধ্যম প্লেটফৰ্ম টুইটাৰ ইঙ্কক ক্ৰয় কৰাৰ বাবে পুনৰ সক্ৰিয় হৈ পৰে আৰু তেওঁ এই চুক্তিক বৰ্তমান সম্পূৰ্ণ কৰে।

কোম্পানীটোৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক জেক ডৰ্চেৰ পদত্যাগৰ পিছত আগৰৱালক যোৱা বছৰ নৱেম্বৰত টুইটাৰৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া হিচাপে নিযুক্ত কৰা হৈছিল। ভাৰতীয় প্ৰযুক্তিবিদ্যা প্ৰতিষ্ঠান (আইআইটি), বোম্বাই আৰু ষ্টেনফৰ্ড বিশ্ববিদ্যালয়ত অধ্যয়ন কৰা আগৰৱালে এক দশকৰো অধিক আগতে টুইটাৰত যোগদান কৰিছিল। সেই সময়ত, কোম্পানীটোত ১০০০ৰো কম কৰ্মচাৰী আছিল।

“যোৱা বছৰ টুইটাৰৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া হিচাপে নিযুক্ত হোৱা আগৰৱালাৰ মাস্কৰ সৈতে ৰাজহুৱা আৰু ব্যক্তিগত বিবাদ হৈছিল। মাস্কে গাদ্দেৰ ভূমিকাক ৰাজহুৱাভাৱে সমালোচনা কৰিছিল।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,587 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply