নিউজ ডেস্কঃ ক’ভিড-১৯য়ে সমগ্ৰ দেশৰ জনগণক বিবুধিত পেলাইছে। এই ভাইৰাছৰদ্বাৰা আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ক্ষীপ্ৰতাৰে বৃদ্ধি পাই আছে। এই সময়তে ভাৰতীয় চিকিৎসা গৱেষণা পৰিষদৰ (ICMR) মহামাৰী বিজ্ঞান বিভাগৰ মুৰব্বী ড০ সমীৰণ  পাণ্ডাৰ এক মন্তব্যই দেশবাসীক কিছু সকাহ দিছে।

১১ মাৰ্চৰ পৰা ভিতৰত ভাৰতত কোভিড-১৯ এক সাধাৰণ ৰোগত পৰিণত হ’ব পাৰে বুলি তেওঁ দাবী কৰিছে।

যদি কোৰোনাৰ আৰু কোনো নতুন প্ৰকাৰৰ আত্মপ্ৰকাশ নহয়, তেন্তে ১১ মাৰ্চৰ ভিতৰত পৰিৱৰ্তন দেখা যাব।

লগতে পঢ়কঃক’ভিডৰ সংক্ৰমণৰ বাবে অনিৰ্দিষ্ট সময়লৈ বন্ধ বনভোজ স্থলীসমূহ

চিকিৎসক পাণ্ডাই লগতে কয় যে ১১ ডিচেম্বৰৰ পৰা আৰম্ভ হোৱা কোৰোনাই ভাৰতত তিনি মাহৰ বাবে সংক্ৰমণ অব্যাহত ৰাখিব। তেওঁ দাবী কৰে যে কৰোনা কেৱল তেতিয়াহে এক সাধাৰণ ৰোগ হ’ব পাৰে যদিহে কৰোনাত এটা নতুন ৰূপ দেখা নাযায়।  যদি অ’মিক্ৰণে ডেল্টাক ৰিপ্লেচ কৰে আৰু কোনো নতুন প্ৰকাৰৰ আত্মপ্ৰকাশ নহয়, তেন্তে ১১ মাৰ্চৰ পৰা কিছু সকাহ পোৱাৰ সম্ভাবনা অধিক।

ড০ সমীৰণ পাণ্ডাই কয়, “দিল্লী আৰু মুম্বাইত কৰোনাৰ মুদ্ৰাস্ফীতি শীৰ্ষত উপনীত হৈছে নে নাই জানিবলৈ আমি আৰু দুসপ্তাহ অপেক্ষা কৰিব লাগিব।” আমি কেৱল প্ৰভাৱিত ঘটনাৰ সংখ্যা আৰু কেইদিনমানৰ বাবে সংক্ৰমণৰ হাৰ হ্ৰাসৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি চূড়ান্ত সিদ্ধান্তত উপনীত হ’ব নোৱাৰো। ”

তেওঁৰ মতে, দিল্লী আৰু মুম্বাইত কোৰোনাৰ অ’মিক্ৰন  আৰু ডেল্টা কেছৰ অনুপাত ক্ৰমান্বয়ে প্ৰায় ৮০ আৰু ২০।

বৰ্তমান ভাৰতৰ ৰাজ্যসমূহো মহামাৰীৰ বিভিন্ন পৰ্যায়ত আছে। গতিকে এতিয়া একো কোৱা সম্ভৱ নহয় বুলিও তেওঁ স্পষ্ট ভাৱে মন্তব্য কৰে।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,145 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply