নিউজ ডেস্কঃ নৱ নিৰ্বাচিত ভাৰতীয় জাতীয় কংগ্ৰেছৰ সভাপতি মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে আজি দিল্লীৰ সৰ্বভাৰতীয় কংগ্ৰেছ কমিটীৰ  মুখ্য কাৰ্যালয়ত কংগ্ৰেছৰ সভাপতিৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিব। 

১৭ অক্টোবৰত অনুষ্ঠিত কংগ্ৰেছ সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচনত খাৰ্গে একপক্ষীয় বিজয় লাভ কৰিছিল। 

ৰাহুল গান্ধীয়েও আজি অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া শপত গ্ৰহণ অনুষ্ঠানৰ বাবে ভাৰত জুৰো ভ্ৰমণৰ পৰা দিল্লীলৈ উভতি আহিছে।

কংগ্ৰেছ ৱৰ্কিং সমিতিৰ সকলো সদস্য, সাংসদ, প্ৰদেশ কংগ্ৰেছ সমিতিৰ সভাপতি, কংগ্ৰেছ বিধায়িনী দলৰ নেতা, প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী, প্ৰাক্তন ৰাজ্যিক সভাপতি আৰু এআইচিচিৰ অন্যান্য কাৰ্য্যালয়ৰ কৰ্মকৰ্তাসকলে অনুষ্ঠানটোত অংশগ্ৰহণ কৰিব।

চট্টিছগড়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ভূপেশ বাঘালেও এই অনুষ্ঠানত অংশ ল’ব। দিল্লীলৈ ৰাওনা হোৱাৰ পূৰ্বে বাঘেলে কৈছিল যে মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে কংগ্ৰেছ দলৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতিৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিব। মোক এই উপলক্ষে উপস্থিত থাকিবলৈও কোৱা হৈছে। গতিকে, মই দিল্লীলৈ গৈ আছো।

মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে ২০২৪ চনৰ লোকসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে বিশাল পুৰণি দলটোক শক্তিশালী কৰিবলৈ কেইবাটাও প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব। খাৰ্গেৰ বাবে প্ৰথম প্ৰত্যাহ্বান হ’ল গুজৰাট আৰু হিমাচল প্ৰদেশ বিধানসভা নিৰ্বাচন। এনে পৰিস্থিতিত, সাধাৰণ নিৰ্বাচনৰ আগতে দলটোক একত্ৰিত কৰাটো তেওঁলোকৰ বাবে এক ডাঙৰ প্ৰত্যাহ্বান হ’ব।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,599 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply