নিউজ ডেস্কঃ দেশত বিভিন্ন দুৰ্নীতিক লৈ তদন্ত অব্যাহত আছে। বিভিন্ন দলৰ ৰাজনৈতিক নেতাসকলৰ সম্পত্তিৰ ওপৰত তদন্ত চলিছে। কলিকতা উচ্চ ন্যায়ালয়ে ইয়াৰ পূৰ্বে শাসকীয় দলৰ ১৯ জন নেতাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি সম্পৰ্কীয় এটা গোচৰত ইডিক তদন্ত কৰাৰ নিৰ্দেশ দিছিল। সুভেন্দু অধিকাৰীকে ধৰি ১৭ জন ৰাজনৈতিক নেতাৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছিল। এইবাৰ ২৪ জন নেতা আৰু তেওঁলোকৰ সম্পত্তিৰ ওপৰত গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে। তালিকাখনত কেইবাজনো কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীৰ নামও অন্তৰ্ভুক্ত আছে।

অধিবক্তা ৰামপ্ৰসাদ সৰকাৰে বৃহস্পতিবাৰে ৰাজহুৱা স্বাৰ্থ জড়িত আবেদন দাখিল কৰে। মুখ্য ন্যায়াধীশ প্ৰকাশ শ্ৰীবাস্তৱৰ খণ্ড বিচাৰপীঠে ১২ ছেপ্টেম্বৰত বিষয়টোৰ শুনানি কৰিব। গোচৰটোত ২৪ জন নেতা আৰু মন্ত্ৰীৰ নাম উল্লেখ কৰি অধিবক্তাজনে দাবী কৰে যে যদি সম্পত্তিৰ হিচাপ দিয়া নহয় তেন্তে উপযুক্ত ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হ’ব। সম্পত্তিৰ সঠিক হিচাপ নাপালে ইডি আৰু চিবিআই সম্পত্তি জব্দ কৰিব।

ধৰ্মেন্দ্ৰ প্ৰধান, ৰাজনাথ সিং, জগত প্ৰকাশ নাড্ডা, ৰূপা গংগোপাধ্যায়, স্মৃতি ইৰাণী, শিশিৰ অধিকাৰী, সুভেন্দু অধিকাৰী, দিব্যেন্দু অধিকাৰী, দিলীপ ঘোষ, সৌমিত্ৰ খান, লকেট চেটাৰ্জী, মনোজ কুমাৰ ওৰাও, আব্দুল মান্নান, মিহিৰ গোস্বামী, সমীক ভট্টাচাৰ্য, অগ্নিমিত্ৰ পাল, অনুপম হাজৰা, মহম্মদ চেলিম, জিতেন্দ্ৰ তিৱাৰী, তন্ময় ভট্টাচাৰ্য, শিলভদ্ৰ দত্ত, ৰাহুল সিনহা, সুভাস সৰকাৰ আৰু সুজন চক্ৰৱৰ্তী।

ইয়াৰ পূৰ্বে সুজিত গুপ্তা নামৰ এজন লোকে উচ্চ ন্যায়ালয়ত আন এটা ৰাজহুৱা স্বাৰ্থৰ গোচৰ ৰুজু কৰিছিল। গোচৰটোত সুভেন্দু অধিকাৰী, শিশিৰ অধিকাৰী, দিব্যেন্দু অধিকাৰীকে ধৰি কেইবাগৰাকীয়ো বিজেপি নেতাৰ নাম উল্লেখ কৰা হৈছিল। বাওঁপন্থী নেতা তন্ময় ভট্টাচাৰ্যৰ নামো ১৭ জনৰ তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত আছিল।

অৱশ্যে, প্ৰথমে, শাসকীয় দলৰ ১৯ জন নেতাৰ সম্পত্তিৰ ওপৰত প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰি এটা গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছিল। তালিকাখনত ফিৰহাদ হাকিম, অৰূপ ৰয় আৰু আন কেইবাজনো নেতাৰ নাম উল্লেখ কৰা হৈছে। এই সন্দৰ্ভত, মুখ্য ন্যায়াধীশে ইডিক তদন্ত কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে। অৱশ্যে তিনিও মন্ত্ৰীয়ে ইতিমধ্যে গোচৰটোৰ পুনৰীক্ষণ বিচাৰি আদালতৰ কাষ চাপিছে।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,472 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply