নিউজ ডেস্ক: এন আৰ এল আৰু অইলৰ উদ্যোগত আজি গুৱাহাটীত প্ৰথম ষ্টাৰ্টআপ ইনভেষ্টাৰ্ছ ছামিট ২০২২ অনুষ্ঠিত হয়। এই কাৰ্য্যসূচীৰ আয়োজনৰ উদ্দেশ্য হ’ল এন আৰ এলৰ ষ্টাৰ্টআপ পদক্ষেপ iDEATION আৰু অইলৰ ষ্টাৰ্টআপ প্ৰগ্ৰেম SNEHৰ দ্বাৰা সমৰ্থিত উত্তৰ-পূবৰ ষ্টাৰ্টআপৰ বাবে বিনিয়োগকাৰীক আকৰ্ষণ কৰা।

পেট্ৰোলিয়াম আৰু প্ৰাকৃতিক গেছ মন্ত্ৰালয়ৰ যুটীয়া সচিব (শোধনাগাৰ) সুনীল কুমাৰে সন্মিলনখন উদ্বোধন কৰে। তেওঁ অন্তৰ্দৃষ্টি সম্পন্ন এই কাৰ্যসূচীত মুখ্য অতিথি হিচাপে অংশগ্ৰহণ কৰাৰ উপৰিও বৈঠকত সভাপতিত্ব কৰে। সন্মিলনত এন আৰ এলৰ পৰিচালন সঞ্চালক ভাস্কৰ জ্যোতি ফুকন, এন আৰ এলৰ সঞ্চালক (বিত্ত) ইন্দ্ৰনীল মিত্ৰ, অইলৰ সঞ্চালক (অপাৰেচন) পংকজ কুমাৰ গোস্বামী, নেডফিৰ অধ্যক্ষ আৰু পৰিচালন সঞ্চালক পি ভি এছ এল এন মুৰ্তী আৰু তেল আৰু প্ৰাকৃতিক গেছৰ কেইবাটাও কেইবাটাও ৰাজহুৱা খণ্ডৰ উপক্ৰম আৰু চৰকাৰৰ বহু জ্যেষ্ঠ কাৰ্যবাহী আৰু বিষয়াৰ লগতে ভেঞ্চাৰ কেপিটেলিষ্ট, ইনকিউবেটৰ, এক্সিলেৰেটৰচ, এঞ্জেল বিনিয়োগকাৰী, ষ্টাৰ্টআপ, উদ্যোগী, উদ্যোগপতি আৰু পেছাদাৰীয়ে অংশগ্ৰহণ কৰে।

সন্মিলনৰ আৰম্ভণিতে আমন্ত্ৰিত গণমান্য ব্যক্তিসকলক সম্বৰ্ধনা আৰু সম্বোধন কৰা হয়। তাৰ পিছত ষ্টাৰ্টআপত ইকুইটি বিনিয়োগৰ বাবে ৩৫ কোটি টকাৰ কৰ্পাছৰ এল আৰ এল iDEADTION Angel Fund মুকলি কৰা হয়। ইয়াৰ পিছত এই অনুষ্ঠানত উত্তৰ-পূৰ্ব আৰু দেশৰ অন্যান্য প্ৰান্তৰ শীৰ্ষ ২৫টা ষ্টাৰ্টআপৰ উপস্থিতিত (মূলতঃ অইল আৰু গেছ পি এছ ইউৰ দ্বাৰা সমৰ্থিত) ষ্টাৰ্টআপ Elevator Pitch অধিবেশনত অনুষ্ঠিত কৰা হয়। এই অনুষ্ঠানত সন্মানীয় পেনেলিষ্টসকলে এক আকৰ্ষণীয় আলোচনাত অংশগ্ৰহণ কৰে।

ছিলিকন ভেলীৰ এঞ্জেল বিনিয়োগকাৰীসকলৰ ভিতৰত বিশেষকৈ সফল শ্যামন্তক গৌতম, ৰুবন ফুকন আৰু অমিতাভ চক্ৰৱৰ্তীয়ে অংশগ্ৰহণ কৰে আৰু বে এৰিয়াৰ ষ্টাৰ্টআপ সংস্কৃতিৰ অভিজ্ঞতা উপস্থিত অংশগ্ৰহণকাৰী সকলৰ লগত ভাগ-বতৰা কৰে।

অনুষ্ঠানত Dealshareৰ সব-প্ৰতিষ্ঠাপক তথা Myntraৰ প্ৰাক্তন সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক শংকৰ বৰাই বিশিষ্ট কৰ্পৰেট Stalwartsৰ ৰঞ্জু কে মোহন, গিৰীশ নাইক আৰু ৰাহুল শইকীয়াৰ উপস্থিতিত মূল ভাষণ প্ৰদান কৰে। ইয়াৰ উপৰিও মুম্বাইৰ বিখ্যাত ভিচি ফাৰ্ম – Lead Angels, 100x.VC আৰু Unicorn India Ventures আৰু বাংগালুৰুৰ পৰা Ankur Capitalয়ে এই অনুষ্ঠানটোত অংশগ্ৰহণ কৰি প্ৰভাৱশালী কৰি তোলে।

সন্মিলনখনৰ আয়োজন হাইব্ৰিড মোডত কৰা হয়, য’ত আই অ’ চি এলৰ সঞ্চালক (আৰ এণ্ড ডি) ড০ এছ এছ ভি ৰামাকুমাৰে অনলাইন মোডত সমাৱেশক সম্বোধন কৰে। তাৰ পিছত উষ্ণ নেটৱৰ্কিং সত্ৰ অনুষ্ঠিত হয়।

লগতে পঢ়ক – ৬ নৱেম্বৰত অসম চৰকাৰৰ তৃতীয় বৰ্গৰ পৰীক্ষাৰ ফলাফল ঘোষণা

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,587 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply