নিউজ ডেস্ক: অৱশেষত পৰাজয়েৰে উইম্বলডনৰ পৰা বিদায় ল’লে ভাৰতীয় টেনিছ তাৰকা ছানিয়া মিৰ্জাই। বুধবাৰে উইম্বলডনৰ মিক্সড ডাবলছত ছানিয়া মিৰ্জা আৰু ক্ৰোৱেছিয়াৰ মেট পেভিচৰ যুটি গ্ৰেট বৃটেইনৰ নীল স্কুপিস্কি আৰু আমেৰিকাৰ ডেচিয়েৰ ক্ৰাজিক বিৰুদ্ধে ৬-৪ ৫-৭ ৪-৬ ছেটত পৰাস্ত হয়।

উল্লেখযোগ্য যে ৩৫ বছৰীয়া ছানিয়া মিৰ্জাৰ এইখন অন্তিমখন উইম্বলডন মেচ আছিল। তেওঁ আৰু মহেশ ভূপতীৰ যুটিয়ে ২০০৯ আৰু ২০১২ চনত ক্ৰমে অষ্ট্ৰেলিয়ান অপেন আৰু ফ্ৰেন্স অপেন মিক্সড ডাবলছৰ খিতাপ অৰ্জন কৰিছিল।

আনহাতে ২০১৪ চনত ছানিয়া মিৰ্জা আৰু ব্ৰাজিলৰ ব্ৰুনো ছোৱাৰেছৰ যুটিয়ে ইউ এছ অপেনৰ মিক্সড ডাবলছৰ খিতাপ অৰ্জন কৰিছিল।

চলিত উইম্বলডনত ছানিয়া মিৰ্জাৰ যুটিয়ে ছেমিফাইনেলৰ পৰা বাহিৰ হ’বলগীয়া হয় যদিও উইলম্বডনত মিক্সড ডাবলছত ছানিয়াৰ এইটো সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন আছিল। ইয়াৰ পূৰ্বে ২০১১, ২০১৩ আৰু ২০১৫ চনত তেওঁ কোৱাৰ্টাৰত স্থান লাভ কৰিছিল।

ছয়বাৰৰ গ্ৰেণ্ড শ্লেম বিজয়ী মিৰ্জাই ঘোষণা কৰিছিল যে চে উলে আপ হেং আপ হাৰ ৰাকেট ইটছ দ্য কনক্লুচন অফ দা 2022 ছিজন।

৩৫ বছৰীয়া ভাৰতীয় তাৰকাগৰাকীয়ে ২০১৫ চনত মাৰ্টিনা হিঙ্গিছৰ যুটি তৈয়াৰ কৰি উইম্বলডনত এটা মহিলাৰ দ্বৈত খিতাপ অৰ্জন কৰাৰ বাবে কোনো বিড বিদায় লাভ কৰা নাই।

ছয়বাৰৰ গ্ৰেণ্ড শ্লেম বিজয়ী মিৰ্জাই পূৰ্বতেই ঘোষণা কৰিছিল যে ২০২২ চনত তেওঁ পেছাদাৰী টেনিছ জীৱনৰ পৰা বিদায় ল’ব। ২০১৫ চনত তেওঁ আৰু মাৰ্টিনা হিংগিছৰ যুটিয়ে উইম্বলডনৰ মহিলা ডাবলছৰ খিতাপ অৰ্জন কৰিছিল।

লগতে পঢ়ক – গৰীয়া সকলক চৰকাৰে খিলঞ্জীয়া মুছলমান বুলি ধৰ্মৰ ভিত্তিত ভাগ কৰিছে: সদৌ অসম গৰীয়া জাতীয় পৰিষদ

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,473 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply