নাৱৰ টিঙত জিউটো থৈ যাতায়াত

যোৰহাট: নিমাতীঘাট নাও দুৰ্ঘটনাৰে জড়িতৰ অভিযোগত আজি ৩জনক আটক কৰিছে।
মা কমলা ফেৰীৰ ৩জনক আটক কৰিছে মাজুলীৰ কমলাবাৰী থানাৰ আৰক্ষীয়ে।
যোৰহাট আৰক্ষীৰ নিৰ্দেশত এই লোক কেইজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে ।
আটক কৰা লোক কেইজন ক্ৰমে-বিপুল বৰা কালেক্টৰ, নাওখনৰ গুৰিয়াল প্ৰশান্ত পামেগাম, ড্ৰাইভাৰ উৎপল দত্ত। যোৰহাট আৰক্ষীক চমজাই দিয়া হ’ব আটক কৰা লোক তিনিজনক।

” মা কমলা ” নামৰ নাওখনৰ গৰাকী পানীৰাম কলিতাৰ পুত্ৰ গৌতম কলিতাকো আটক কৰিছে আৰক্ষীয়ে।

ইয়াৰ পূৰ্বে কালিৰ দিনটোত আভ্যন্তৰীণ জল পৰিবহন বিভাগৰ ৬ কৰ্মচাৰীক সোধাপোচাৰ বাবে আটক কৰিছে যোৰহাট আৰক্ষীয়ে । যোৰহাট আৰক্ষীৰ ভাৰতীয় দন্ডবিধি আইনৰ ৩০৪ ধাৰাত ১৯৩৩/২১ নং গোচৰৰ ভিত্তিত আটক কৰা কৰ্মচাৰী কেইজন হ’ল নাৱৰ গুৰিয়াল ধনবৰ দাস, সহায়কাৰী যোগেন দত্ত, খালাচী বিজু দাস, বিনোদ বৰুৱা, মাষ্টাৰৰোল কৰ্মচাৰী জয়ন্ত দত্ত আৰু বাবুল চন্দ্ৰ নেওগ ।

ঘটনাৰ পিছদিনাই তিনিজনকৈ বিষয়াক নিলম্বিত কৰিছিল । নিমাতীঘাটত কোটি টকা ব্যয়ত অনা ৰ’পেক্স জাহাজ খন বিভাগটোৰ বিষয়া কৰ্মচাৰীসকলে নাৱৰ মালিক সকলৰ সৈতে গোপন বুজাবুজি কৰি যোৱা সময়চোৱাত পেলাই থোৱাৰ পিছত কালিৰে পৰা অফলাঘাটলৈ চলাচল কৰিছে । আশ্চয্যজনক ভাবে নিমাতীঘাট আৰু অফলাঘাটৰ দায়িত্বত থকা জুনিয়ৰ ইঞ্জিনিয়াৰ ৰাতুল ভৰালীৰ বাহিৰে কোনো এজন লোকেই ৰ’পেক্স নাও খন চলোৱাৰ বাবে উপযুক্ত নহয় । গুৱাহাটীৰ পৰা যি কেইজনক ৰ’পেক্স চলোৱাৰ বাবে যোৰহাটলৈ পঠিওৱা হৈছিল সেই কেইজনে নিলম্বিত ৰাতুল ভৰালীক লগত লৈহে ৰ’পেক্স খন চলাবলৈ সক্ষম হয় ।

লগতে পঢ়ক ছিংগাপুৰত ৰাজহুৱা স্থানত ৰবট মোতায়েন ,নিৰীক্ষণ কৰিব কভিড প্ৰটকল, অসামাজিক আচৰণ

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 5,286 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply