নিউজ ডেস্ক : বাৰ্মিংহামত চলি থকা কমনৱেলথ গেমছত বৰ্তমানলৈকে ভাৰতীয় দলে উজ্জ্বল প্ৰদৰ্শন আগবঢ়াইছে। ভাৰতে এই পৰ্যন্ত ৫ টা সোণৰ পদকসহ ১৩ টা পদক লাভ কৰি পদক তালিকাত ষষ্ঠ স্থানত আছে। কমনৱেলথ গেমছৰ আজিৰ ষষ্ঠ দিনটো ভাৰতৰ বাবে অতিকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ।

কমনৱেলথ গেমছৰ ষষ্ঠ দিনটোত মুঠ ৩০ টা সোণৰ পদক বাবে যুঁজ অনুষ্ঠিত হ’ব। সাঁতোৰ, ভাৰোত্তোলন, শ্বট পুট আদি খেলৰ স্বৰ্ণ পদক ইভেণ্টতো ভাৰতীয় খেলুৱৈক আজি দেখিবলৈ পোৱা যাব। ইয়াৰ সমান্তৰালভাৱে আজি ভাৰতীয় খেলুৱৈক ক্ৰিকেট আৰু হকী খেলপথাৰৰ পৰা বক্সিং ৰিঙলৈকে দেখা যাব। আজি ভাৰতৰ হাতত বক্সিংত বহু পদক অর্জন কৰাৰ সুযোগ আছে।

ইতিমধ্যে ভাৰতৰ মহিলা দলে লন বলত সোণৰ পদক লাভ কৰি ইতিহাস ৰচনা কৰিছে। ভাৰতে এতিয়া পুৰুষৰ দলৰ পৰা পদকৰ আশা কৰিছে। মৃদুল বৰগোহাঞি (পুৰুষ একক) দলটো লন বলত দিনৰ ১.০০ বজালৈ আৰু বিয়লি ৪.০০ বজালৈ খেলপথাৰত থাকিব। ইয়াৰ উপৰিও দিনৰ ১.০০ আৰু ৪.০০ বজাত ভাৰত বনাম নিউজিলেণ্ড (মহিলা ডাবলছ) দলেও প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিব।

ভাৰোত্তোলনৰ ক্ষেত্ৰতো আজি ভাৰতৰ বাবে এক অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ দিন। বিয়লি ২.০০ বজাত লাভপ্ৰীত সিং (পুৰুষ ১০৯ কিলোগ্ৰাম) পদকৰ বাবে যুঁজত নামিব। ইফালে সন্ধিয়া ৬.৩০ বজাত পূৰ্ণিমা পাণ্ডে (মহিলা ৮৭ কেজি) ওপৰত সকলোৰে দৃষ্টি থাকিব। নিশা ১১.০০ বজাত গুৰদীপ সিঙে (পুৰুষ ১০৯ কেজি) পদক লাভৰ চেষ্টা কৰিব।

লগতে পঢ়ক – দক্ষিণ শালমাৰা-মানকাচৰ জিলাত চতুৰ্থ পৰ্যায়ৰ গুণোৎসৱ

জুডোত বিয়লি ২.৩০ বজাত তুলিকা মান (মহিলা ৭৮ কেজি কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেল) ৰিঙত থাকিব। ইয়াৰ উপৰিও বিয়লি ২.৩০ বজাত দীপক দেছৱাল (পুৰুষৰ ১০০ কেজি প্ৰি কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেল) খেলিব।হকীত ভাৰতৰ পুৰুষ আৰু মহিলা দুয়োটা দলেই খেলপথাৰত থাকিব। ভাৰত বনাম কানাডা (মহিলা পুল-এ) সন্ধিয়া ৩.৩০ বজাত আৰু সন্ধিয়া ৬.৩০ বজাত ভাৰত বনাম কানাডা (পুৰুষৰ পুল-বি) মেচ। হকীৰ দুয়োখন মেচেই অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

Subscribe to EastMojo Assam

Enter your email address to receive notifications of new stories by email.

Join 6,587 other subscribers

Leave a comment

Leave a Reply Cancel reply